El Salvador káva

Vyberte si na COFFEESPOTU kávu ze Salvadoru s dopravou zdarma od 1 200 Kč a poznejte kouzlo moravské pražírny. Od roku 2011 pro vás vybíráme a pražíme jen ta nejlepší zrna od pěstitelů, kterým 100% důvěřujeme s důrazem na kvalitní životní podmínky místních.

☕️TIP: Nevíte, jakou kávu vybrat? Vyzkoušejte našeho průvodce výběrem kávy. 

1 položek celkem

Cena

169170
1169170

Značky

#Tag

Acidita?

Balení

Chuťové tóny?

Metoda zpracování

Mletí

Odrůda

Příchuť

Složení

Stupeň pražení

Typ kávy

Velikost (g)

Vlastnosti

Země původu?

Značka

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 1
12 let main
Akce Tip 100% Arabica
169 Kč

Oslavte s námi 12 let!  Tato výroční směs kávy vás zavede na cestu po kávových plantážích Brazílie, El Salvadoru a Hondurasu.

2607

Káva z El Salvadoru 

Káva se v jihoamerickém El Salvadoru začala pěstovat kolem roku 1850. Postupně se její produkce zvyšovala, kávovníky totiž nahrazovaly indigo, které se přestávalo pěstovat. Ve 20. století se El Salvador stal jedním z největších světových producentů

Pěstování kávy velmi pomáhalo celkové ekonomické situaci v zemi, narušila ho ale občanská válka v 80. letech 20. století. Napjatá situace ale paradoxně měla jednu výhodu. V El Salvadoru nedošlo k nahrazování tradičních odrůd novými, proto se zde stále můžeme setkat s kvalitními rostlinami odrůdy Bourbon. Dnes patří káva z El Salvadoru mezi nejlepší a nejvyhledávanější na světě.

Jak chutná káva z El Salvadoru

Salvadorská káva se pěstuje na sopečné půdě bohaté na minerály. Z odrůd Arabiky převažuje Bourbon, v těsném závěsu je pak její kultivar Pacas. Káva se pěstuje jak ve velkých sídlech, tak na malých farmách a zpracovává se hlavně mokrou (washed) metodouSalvadorská káva se vyznačuje nižší aciditou a zajímavou sladkostí s tóny citrusů a čokolády.

Káva z El Salvadoru je součástí našeho výročního blendu, který jsme vám i sobě nadělili ke 12. narozeninám. Vyzkoušejte ji, dlouho na skladě nebude!

Jak to děláme my v COFFEESPOTU

Napřed vybereme tu nejlepší zrnkovou kávu ze Salvadoru. Nosem, očima a samozřejmě i chuťovými buňkami. Když káva přijede k nám, pražíme ji denně po menších dávkách a poté ji hned balíme a posíláme. Dostane se k vám tak ještě začerstva. 

☕️TIP: Při návštěvě COFFEESPOTU se můžete těšit na nezapomenutelný zážitek, kdy vám představíme kávu ve všech jejích podobách. Dále také můžete objevit ugandskou espresso kávu, peruánskou filtrovanou kávu nebo kolumbijskou kávu, každá s jedinečným profilem chuti, které zvýrazní vaše kulinářské dobrodružství. Vyberte si balení 250 g, 500 g nebo 1 kg dle vaší preference. Při objednávce nad 1 200 Kč vám zboží doručíme zdarma. A nezapomeňte ochutnat naši prvotřídní mléčnou a hořkou čokoládu přímo z dílny čokoládového mistra Janka na závěr vaší návštěvy.

Vždy čerstvá

Kávu pražíme každý den v malých várkách

Káva pro každého

Naši výběrovou kávu si vychutná začátečník i profi barista

Pražírna z Moravy

Už 12 let hledáme a pražíme ta nejlepší zrna z celého světa

Rychlé doručení

Čerstvě upražená káva do 2 dní na vašem stole

Doprava od 59 Kč

ZDARMA při nákupu nad 1200 Kč