Káva bez kofeinu

Vyberte si na COFFEESPOTU bezkofeinovou kávu s dopravou zdarma od 1 200 Kč a poznejte kouzlo moravské pražírny. Od roku 2011 pro vás vybíráme a pražíme jen ta nejlepší zrna od pěstitelů, kterým 100% důvěřujeme s důrazem na kvalitní životní podmínky místních.

☕️TIP na článek: Historie a zajímavosti o bezkofeinové kávě.

1 položek celkem

Cena

185186
1185186

Značky

Metoda zpracování

Odrůda

Položek k zobrazení: 1
Kolumbie Tolima sugarcane proces Decaf
Akce Tip 100% Arabica
od 185 Kč

I bez kofeinu může chutnat. V tomhle případě po čokoládě, kterou vyvažuje sladký třtinový cukr a svěží zelené jablko. 

+ další
1039-250

Bezkofeinová káva

Špatně snášíte kofein nebo vám doktoři doporučili jeho omezení? Chcete si vychutnat kávu i později odpoledne, ale bojíte se, že večer nezaberete? Sáhněte po bezkofeinové kávě!

... a kofein je pryč 

Ne tedy úplně, ale většina. Proces odstranění kofeinu ze zelených kávových třešní si nechal patentovat německý obchodník Ludwig Roselius už v roce 1905. Kofein se z kávy dostává nejčastěji dvěma způsoby: buď chemicky, nebo vymýváním vodou. Vodní, také zvaný švýcarský proces je šetrnější a zachovává více přirozené chuti.

Bezkofeinová káva která se také označuje jako decaf, obsahuje maximálně 2 až 12 mg tohoto alkaloidu. To je zhruba stejně jako šálek horké čokolády. Jen pro představu, běžné espresso má 100 mg a více.

Chcete si pochutnat na dobré kávě, i když klasickou s kofeinem nemůžete? Výběrovou kávu bez kofeinu čerstvě upražíme přímo pro vás.

Bezkofeinová káva v naší nabídce 

Kolumbie Tolima sugarcane proces Decaf— V tomhle šálku najdete tóny čokolády, třtinového cukru a svěžího zeleného jablka

Alternativa k bezkofeinové kávě

V nabídce máme i čím dál tím populárnější cascaru. Jde o šlupky kávových třešní, ze kterých si připravíte horký nebo studený nápoj podobný čaji. Oproti kávě obsahuje šálek cascary asi 25 mg kofeinu

Jak to děláme my v COFFEESPOTU

Napřed vybereme tu nejlepší bezkofeinovou kávu. Nosem, očima a samozřejmě i chuťovými buňkami. Když káva přijede k nám, pražíme ji denně po menších dávkách a poté ji hned balíme a posíláme. Dostane se k vám tak ještě začerstva. 

☕️TIP: Vyberte si na COFFEESPOTU objevíte nejen kávu bez kofeinu, která zaujme jak nováčky v oblasti kávy, tak zkušené baristy, ale také exkluzivní čokoládu přímo z čokoládovny Janek. Kromě tradičních chutí nabízíme také výběrovou kávu, sladkou kávu, nebo také bio kávu pro ty, kteří si chtějí vychutnat chuť kávy bez kompromisu. Ať už preferujete balení 250g, 500g nebo 1kg, u nás najdete to pravé. Navíc při nákupu nad 1 200 Kč vám zboží doručíme zdarma.

Vždy čerstvá

Kávu pražíme každý den v malých várkách

Káva pro každého

Naši výběrovou kávu si vychutná začátečník i profi barista

Pražírna z Moravy

Už 12 let hledáme a pražíme ta nejlepší zrna z celého světa

Rychlé doručení

Čerstvě upražená káva do 2 dní na vašem stole

Doprava od 59 Kč

ZDARMA při nákupu nad 1200 Kč