Kostarická filtrovaná káva

Vyberte si na CoffeeSpotu filtrovanou kávu z Kostariky s dopravou zdarma od 1 000 Kč a poznejte kouzlo moravské pražírny.

6 položek celkem

Cena

269399
1269399

Značky

#Tag

Acidita?

Chuťové tóny?

Metoda zpracování

Odrůda

Příchuť

Složení

Stupeň pražení

Typ kávy

Velikost (g)

Vlastnosti

Země původu?

Značka

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 6
3. Degustační balení kávy na FILTR 4 x 50g ZRNO
Tip 100% Arabica
269 Kč

Čtyři kávy, které mají jedno společné – jsou perfektní na filtr. Ochutnejte všechny a zjistěte, která bude ta vaše.

580
Brazílie Eira Rua Honey 250g
299 Kč

Symfonie pomeranče, čokolády a javorového sirupu v plném těle kávy. 

2652
Kolumbie Santa Barbara by Jhon Samboni Washed 250g
100% Arabica
399 Kč

Ovocná bomba s nádechem broskví, sušených datlí a čaje Oolong.

2654
Nikaragua Erique Ferrufino Natural
Tip 100% Arabica
269 Kč

Jedinečný experiment od Enriqua Ferrufinha ze země jezer a sopek s chutí peckovitého ovoce, lískových oříšků a tmavé čokolády.

2650
Tanzánie Lunji Anaerobic Natural
Tip 100% Arabica
269 Kč

Ochutnejte unikátní kávu zpracovanou anaerobní fermentací, nabízející svěží tóny černého rybízu, bílých hroznů a vanilky.

2653
Vietnam Kho Double Washed
Tip 100% Arabica
269 Kč

Jedinečná káva z Vietnamu od kmene K´ho zpracovaná metodou Double Washed.

2614

Filtrované kafe z Kostariky

V Kostarice dominuje Arabika, pěstování Robusty bylo dokonce v letech 1989–2018 zakázané. To proto, aby se zamezilo produkci méně kvalitních zrn a Kostarika se zapsala na kávovou mapu jako producent Arabiky té nejlepší kvality.

Od zákona zakazujícího pěstování Robusty se následně upustilo a farmáři tak dnes mají možnost volby. Většinou však upřednostňují Arabiku, kvalita je u nich stále důležitější, než kvantita.

Na plantážích v Kostarice převažují kultivar Bourbonu Caturra, přírodní mutace Bourbonu zvaná Villa SarchiCatuai, což je kříženec Bourbon x Typica. Mezi nejčastější metodu zpracování zde patří medová (honey). Kostarickým kávovníkům se daří velmi dobře, tamní farmáři je pěstují na vulkanické půdě, která je vysoce úrodná. Pomáhá jim i optimální počasí. 

Specifický druh půdy se odráží v chuti kostarické kávy. Má lehké tělo, je sladká, citrusová s tóny karamelu či rozinek.

Káva z Kostariky je dokonalá na filtru, hodí se ale i na espresso, kdy pokaždé vyniknou jiné chuťové tóny. Pozor si ale musíte dát na stupeň mletí, který se liší podle způsobu přípravy. 

U nás meleme kávu na přání. Rádi to uděláme pro vás. Stačí během nákupu zadat stupeň mletí podle způsobu, jakým budete kávu připravovat.

 mleti  

Cascaru už jste zkoušeli? 

Z Kostariky pochází i Cascara, kterou pro vás máme v naší nabídce. Jde o slupky z kávových zrn sloužící k přípravě horkého či studeného nápoje. Takový nápoj je osvěžující, chutná po šípkách, rozinkách a medu a má nižší obsah kofeinu v porovnání s běžnou kávou. Je to zhruba 100 mg na litr oproti 400—800 mg u kávy.

Jak to děláme my v COFFEESPOTU

Napřed vybereme tu nejlepší kostarickou kávu. Nosem, očima a samozřejmě i chuťovými buňkami. Když káva přijede k nám, pražíme ji denně po menších dávkách a poté ji nameleme, pokud si to přejete. Následně ji hned balíme a posíláme. Dostane se k vám tak ještě začerstva.

Na CoffeeSpotu objevíte nejen výběrovou kostarickou kávu, která zaujme jak nováčky v oblasti kávy, tak zkušené baristy, ale také exkluzivní čokoládu přímo z čokoládovny Janek. Naše káva pochází z exotických destinací jako Honduras, Kuba, Nicaragua a Zimbabwe, což vám umožní cestovat chutěmi světa bez opuštění domova. Ať už preferujete balení 250 g, 500 g nebo 1 kg, u nás najdete to pravé. Navíc při nákupu nad 1 000 Kč vám zboží doručíme zdarma. 

Vždy čerstvá

Kávu pražíme každý den v malých várkách

Káva pro každého

Naši výběrovou kávu si vychutná začátečník i profi barista

Pražírna z Moravy

Už 12 let hledáme a pražíme ta nejlepší zrna z celého světa

Rychlé doručení

Čerstvě upražená káva do 2 dní na vašem stole

Doprava od 59 Kč

ZDARMA při nákupu nad 1200 Kč