2 položek celkem

Cena

209320
1209320

Značky

Acidita?

Balení

Chuťové tóny?

Metoda zpracování

Mletí

Odrůda

Příchuť

Složení

Stupeň pražení

Typ kávy

Velikost (g)

Vlastnosti

Země původu?

Značka

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 2
Cascara Kostarika 250g  Káva nebo čaj?
Akce
209 Kč

Šlupky z kávových třešní v sobě skrývají chuť šípků, rozinek a medu. A taky třetinu kofeinu běžné kávy.

1128
Peru kosmonaut coffeespot
Akce Tip 100% Arabica
320 Kč

Káva zpracovaná metodou Yellow Honey s jiskrnou chuťovou kombinaci citronu, granátového jablka a černého čaje.

2549

Vyberte si na Coffeespotu kávu z Kostariky s dopravou zdarma od 1 000 Kč a poznejte kouzlo moravské pražírny.

Káva z Kostariky

Když Kostarika získala v roce 1821 nezávislost, začala vláda rozdávat zdarma semena kávovníků, aby podpořila pěstování. Tak se začal psát příběh pěstování kávy v zemi, která ročně vyprodukuje téměř 150 000 tun kávy.

První pěstitelské pokusy proběhly v zemi ještě před rokem 1821 a Kostarika se tak stala první zemí Střední Ameriky, která začala produkovat kávu ve velkém. Má na kontě i první zahraniční export, kdy v roce 1821 odeslala 91 kg kávy do Panamy.

Prvotřídní Arabika bez kompromisů

V Kostarice dominuje Arabika, pěstování Robusty bylo dokonce v letech 1989–2018 zakázané. To proto, aby se zamezilo produkci méně kvalitních zrn a Kostarika se zapsala na kávovou mapu jako producent Arabiky té nejlepší kvality.

Od zákona zakazujícího pěstování Robusty se následně upustilo a farmáři tak dnes mají možnost volby. Většinou však upřednostňují Arabiku, kvalita je u nich stále důležitější, než kvantita. Což dokazuje i fakt, že 90 % produkce mají na svědomí malé rodinné farmy.

Jak chutná káva z Kostariky

Na plantážích v Kostarice převažují kultivar Bourbonu Caturra, přírodní mutace Bourbonu zvaná Villa SarchiCatuai, což je kříženec Bourbon x Typica. Mezi nejčastější metodu zpracování zde patří honeyKostarickým kávovníkům se daří velmi dobře, tamní farmáři je pěstují na vulkanické půdě, která je vysoce úrodná. Pomáhá jim i optimální počasí. 

Specifický druh půdy se odráží v chuti kostarické kávy. Má lehké tělo, je sladká, citrusová s tóny karamelu či rozinek.

Cascaru už jste zkoušeli? 

Z Kostariky pochází i Cascara, kterou pro vás máme v naší nabídce. Jde o slupky z kávových zrn sloužící k přípravě horkého či studeného nápoje. Takový nápoj je osvěžující, chutná po šípkách, rozinkách a medu a má třetinový obsah kofeinu v porovnání s běžnou kávou

Jak to děláme my v COFFESPOTU

Napřed vybereme tu nejlepší kostarickou kávu. Nosem, očima a samozřejmě i chuťovými buňkami. Když káva přijede k nám, pražíme ji denně po menších dávkách a poté ji hned balíme a posíláme. Dostane se k vám tak ještě začerstva.

Na CoffeeSpotu objevíte nejen výběrovou Kostarickou kávu, která zaujme jak nováčky v oblasti kávy, tak zkušené baristy, ale také exkluzivní čokoládu přímo z čokoládovny Janek. Naše káva pochází z exotických destinací jako Honduras, Kuba, Nicaragua a Zimbabwe, což vám umožní cestovat chutěmi světa bez opuštění domova. Ať už preferujete balení 250 g, 500 g nebo 1 Kg, u nás najdete to pravé. Navíc při nákupu nad 1 000 Kč vám zboží doručíme zdarma. 

Vždy čerstvá

Kávu pražíme každý den v malých várkách

Káva pro každého

Naši výběrovou kávu si vychutná začátečník i profi barista

Pražírna z Moravy

Už 11 let hledáme a pražíme ta nejlepší zrna z celého světa

Rychlé doručení

Čerstvě upražená káva do 2 dní na vašem stole

Doprava od 59 Kč

ZDARMA při nákupu nad 1000 Kč