Zrnková káva Robusta

Vyberte si na COFFEESPOTU zrnkovou kávu Robusta s dopravou zdarma od 1 200 Kč a poznejte kouzlo moravské pražírny. Od roku 2011 pro vás vybíráme a pražíme jen ta nejlepší zrna od pěstitelů, kterým 100% důvěřujeme s důrazem na kvalitní životní podmínky místních.

☕️TIP: Nevíte, jakou kávu vybrat? Vyzkoušejte našeho průvodce výběrem kávy.

2 položek celkem

Cena

163170
1163170

Značky

#Tag

Acidita?

Chuťové tóny?

Metoda zpracování

Odrůda

Příchuť

Složení

Stupeň pražení

Typ kávy

Velikost (g)

Vlastnosti

Země původu?

Značka

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 2
Rock Spot Espresso
Tip
od 163 Kč

Vyvážené, ale silné espresso bez kyselosti – a navrch s bohatou cremou.

+ další
284-250
strong1
Akce Tip
od 170 Kč

Silná chuť, ale báječně jemná crema. Ideál na pořádné espresso s chutí hořké čokolády, zemitosti a jemným kouřovým nádechem.

+ další
2203/250

Zrnkové kafe Robusta

Robusta je jedním ze dvou druhů kávovníků, které se běžně pěstují pro komerční využití. Tím druhým je Arabika.

Zrnková káva Robusta se vyznačuje pronikavou hořkostí a až 3× vyšším obsahem kofeinu. Je to tedy pořádný silák. Pro pěstitele má Robusta tu výhodu, že je odolnější vůči různým onemocněním a dává více kávových třešní. Robusta snese i nižší nadmořské výšky, proto se k jejímu pěstování uchylují hlavně v místech, která nejsou tolik hornatá. 

Rozeznám Robustu od Arabiky?

Ano. Stačí vám pohled na jediné zrnko. Napoví vám rýha uprostřed zrna. Robusta ji má rovnou, kdežto Arabika mírně zakřivenou. Pokud byste chtěli vědět víc o rozdílech mezi Arabikou a Robustou, mrkněte na náš článek.

Zrnková káva Robusta v naší nabídce

Stejně jako v řadě dobrých pražíren, funguje i u nás Robusta jako součást blendů. V espresso směsích totiž skvěle vynikne její síla, hořkost i schopnost vytvořit bohatou cremu. Vyzkoušejte a uvidíte. 

Jak to děláme my v COFFEESPOTU 

Napřed vybereme tu nejlepší Robustu. Nosem, očima a samozřejmě i chuťovými buňkami. Když káva přijede k nám, vytvoříme ideální kombinaci s Arabikou a dáme se do práce. Kávu pražíme denně po menších dávkách a poté ji hned balíme a posíláme. Dostane se k vám tak ještě začerstva. 

☕️TIP: Seznamte se s bohatým světem kávy v COFFEESPOTU. Naše rozmanitá nabídka zahrnuje například salvadorskou zrnkovou kávu pro silný start dne, ugandskou zrnkovou kávu s květinovými tóny, nebo třeba zimbabwskou zrnkovou kávu pro exotický zážitek. Každá naše káva nabízí jedinečnou chuť a aroma, která uspokojí vaše chuťové pohárky. Vyberte si balení 250 g, 500 g nebo 1 kg dle vaší preference. Při objednávce nad 1 200 Kč vám zboží doručíme zdarma. A jako sladký závěr vašeho nákupu si nenechte ujít naši prvotřídní čokoládu přímo z dílny čokoládového mistra Janka.

Vždy čerstvá

Kávu pražíme každý den v malých várkách

Káva pro každého

Naši výběrovou kávu si vychutná začátečník i profi barista

Pražírna z Moravy

Už 12 let hledáme a pražíme ta nejlepší zrna z celého světa

Rychlé doručení

Čerstvě upražená káva do 2 dní na vašem stole

Doprava od 59 Kč

ZDARMA při nákupu nad 1200 Kč