Káva Arabica + Robusta

Vyberte si na COFFEESPOTU kávu Arabicu a Robustu s dopravou zdarma od 1 200 Kč a poznejte kouzlo moravské pražírny. Od roku 2011 pro vás vybíráme a pražíme jen ta nejlepší zrna od pěstitelů, kterým 100% důvěřujeme s důrazem na kvalitní životní podmínky místních.

☕️TIP: Nevíte, jakou kávu vybrat? Vyzkoušejte našeho průvodce výběrem kávy. 

2 položek celkem

Cena

163170
1163170

Značky

#Tag

Acidita?

Balení

Chuťové tóny?

Metoda zpracování

Mletí

Odrůda

Příchuť

Složení

Stupeň pražení

Typ kávy

Velikost (g)

Vlastnosti

Země původu?

Značka

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 2
strong1
Akce Tip
od 170 Kč

Silná chuť, ale báječně jemná crema. Ideál na pořádné espresso s chutí hořké čokolády, zemitosti a jemným kouřovým nádechem.

+ další
2203/250
Rock Spot Espresso
Tip
od 163 Kč

Vyvážené, ale silné espresso bez kyselosti – a navrch s bohatou cremou.

+ další
284-250

Kafe Arabika a Robusta

Arabika a Robusta jsou dva druhy kávovníků, které se běžně pěstují pro komerční využití. 

Arabika se obecně vyznačuje vyšší kvalitou, než Robusta. Proto je na světě oblíbenější a také samozřejmě dražší. Kávomilci oceňují Arabiku hlavně díky její vyšší kyselosti a širším chuťovým portfoliem, než dokáže nabídnout Robusta. Co se týče kofeinu, má ho v sobě Arabika 2×—3× méně než RobustaZ hlediska pěstování je náročnější na klimatické podmínky. Daří se jí spíše v mírnějším klimatu a vysokých nadmořských výškách. Díky tomu třešně dozrávají pozvolněji a získaná zrnková káva Arabika je proto tak skvělá a chuťově zajímavá.

Pro Robustu je zase typická pronikavá hořkost a vyšší nálož kofeinu. Je to tedy pořádný silák. Pro pěstitele má Robusta tu výhodu, že je odolnější vůči různým onemocněním a dává více kávových třešní. Robusta snese i nižší nadmořské výšky, proto se k jejímu pěstování uchylují hlavně v místech, která nejsou tolik hornatá. 

Rozeznám Arabiku od Robusty?

Ano. Stačí vám pohled na jediné zrnko. Napoví vám rýha uprostřed zrna. Robusta ji má rovnou, kdežto Arabika mírně zakřivenou. Pokud byste chtěli vědět víc o rozdílech mezi Arabikou a Robustou, mrkněte na náš článek.

Arabika a Robusta v naší nabídce

Snažíme se o co největší pestrost. Proto u nás najdete jak 100% jednodruhovou Arabiku, tak i espresso směsi, kde je zastoupeno víc druhů Arabiky, případně jeden druh doplněný Robustou. Arabika u nás pochází ze všech kávových velmocí jako Brazílie, Peru, Guatemala, Keňa, Etiopie nebo Rwanda a dalších. Robusta, kterou přidáváme do blendů, pak pochází u Ugandy.

V nabídce máme ale i pár specialit z méně obvyklých zemí. Najděte si tu svou oblíbenou. Pomůže vám v tom náš kávový průvodce

Jak to děláme my v COFFEESPOTU

Napřed vybereme tu nejlepší Arabiku i Robustu z celého světa. Nosem, očima a samozřejmě i chuťovými buňkami. Když káva přijede k nám, pražíme ji denně po menších dávkách a poté vytvoříme dokonalou směs, kterou hned balíme a posíláme. Dostane se k vám tak ještě začerstva. 

☕️TIP: Při návštěvě COFFEESPOTU objevíte bohatý svět kávy. V naší nabídce najdete také brazilskou espresso kávu, etiopskou filtrovanou kávu nebo papuánskou kávu, každá vyniká jedinečným profilem chuti. Vyberte si balení 250 g, 500 g nebo 1 kg dle vaší preference. Při objednávce nad 1 200 Kč vám zboží doručíme zdarma. A nezapomeňte ochutnat naši prvotřídní mléčnou a hořkou čokoládu přímo z dílny čokoládového mistra Janka na závěr vaší návštěvy.

Vždy čerstvá

Kávu pražíme každý den v malých várkách

Káva pro každého

Naši výběrovou kávu si vychutná začátečník i profi barista

Pražírna z Moravy

Už 12 let hledáme a pražíme ta nejlepší zrna z celého světa

Rychlé doručení

Čerstvě upražená káva do 2 dní na vašem stole

Doprava od 59 Kč

ZDARMA při nákupu nad 1200 Kč