Peru káva

Vyberte si na COFFEESPOTU peruánskou kávu s dopravou zdarma od 1 200 Kč a poznejte kouzlo moravské pražírny. Od roku 2011 pro vás vybíráme a pražíme jen ta nejlepší zrna od pěstitelů, kterým 100% důvěřujeme s důrazem na kvalitní životní podmínky místních.

☕️TIP: Nevíte, jakou kávu vybrat? Vyzkoušejte našeho průvodce výběrem kávy. 

3 položek celkem

Cena

167320
1167320

Značky

#Tag

Acidita?

Balení

Chuťové tóny?

Metoda zpracování

Mletí

Odrůda

Příchuť

Složení

Stupeň pražení

Typ kávy

Velikost (g)

Vlastnosti

Země původu?

Značka

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 3
Original Espresso
Akce Tip 100% Arabica
od 167 Kč

Výrazná a prvotřídně vyvážená. Dvě pečlivě vybrané arabicy v sobě ukrývají čokoládové a mandlové tóny doplněné o sladké kandované ovoce.

+ další
545-250
Peru kosmonaut coffeespot
Novinka 100% Arabica
320 Kč

Čerstvá sklizeň zpracovaná metodou washed nabízí neskutečnou chuťovou kombinaci malinového džemu, hroznů a karamelu.

2655
Peru Monteverde
Akce Tip 100% Arabica
od 170 Kč

Kombinaci lesního ovoce, červeného pomeranče a karamelu má na svědomí Alfonso Tejada. Odborník, od kterého se učí všichni místní farmáři. 

+ další
520-250

Káva z Peru

Káva se v Peru začala pěstovat mezi lety 1740 a 1760. Je zajímavé, že prvních 100 let jeli stylem „co si vypěstujeme, to si vypijeme". Export zde zkrátka nebyl.

Ani jeho zahájení ale situaci moc nepomohlo, stát totiž pěstování nepodporoval, proto dlouhou dobu stagnovalo. Vše se začalo měnit k lepšímu teprve na přelomu tisíciletí, kdy farmáři začínali téměř od nuly. Produkci kávy zajišťují drobní farmáři, kterým bohužel ani dnes moc nepomáhá nestabilní ekonomická a hospodářská situace v zemi. Přesto ale produkují velmi kvalitní kávu, která rozhodně stojí za pozornost.

Káva s rodokmenem

Pro nás je práce malých farmářů výhodou. Díky ní totiž přesně víme, kdo kávové třešně vypěstoval. A můžeme do naší nabídky zařadit i takzvané mikroloty, což jsou kávy s jasným původem neboli rodokmenem a propracovaným chuťovým profilem. Mikrolot se pěstuje v menším množství, díky čemuž zrna dosahují velmi vysoké kvality. Někdy takto bývá označována nejzdařilejší část sklizně z nejlepších keřů. Při zpracování se používají speciální postupy, které zahrnují například prodlouženou dobu fermentace a sušení.

Jak chutná káva z Peru

V Peru najdete pestrou paletu odrůd. Ve všech kávových regionech se pěstují Bourbon a její kultivar Caturra, dále Catimor, kultivar odrůdy Typica Pache a kříženci Bourbon x Typica – Mundo Novo a Catuai. Peruánská káva se zpracovává metodou washed a vyznačuje se lehkým tělem a neotřelou kombinací chutí, kde vedle sebe najdete lesní ovoce, citrusy a vanilku, karamel nebo čaj.

Peruánská káva v naší nabídce

Vybrali jsme pro vás několik chuťových bomb. Vychutnat si můžete Peru Monteverde— Arabiku s tóny lesního ovoce, červeného pomeranče a karamelu. Tu má na svědomí místní odborník na kávu Alfonso Tejada, od nějž se učí a získávají rady pěstitelé z celé země. Stejnou kávu najdete i v blendu Original Espresso, kde jo doprovází káva Brazílie Diamond s tóny oříšků, čokolády a sušeného ovoce. 

Kromě peruánské kávy máme pro vás i úžasnou čokoládu Bean to Bar.

Jak to děláme my v COFFEESPOTU

Napřed vybereme tu nejlepší peruánskou kávu. Nosem, očima a samozřejmě i chuťovými buňkami. Když káva přijede k nám, pražíme ji denně po menších dávkách a poté ji hned balíme a posíláme. Dostane se k vám tak ještě začerstva. 

☕️TIP: Na COFFEESPOTU objevíte nejen výběrovou kávu z Peru, která zaujme jak nováčky v oblasti kávy, tak zkušené baristy, ale také exkluzivní čokoládu přímo z čokoládovny Janek. Naše káva pochází z exotických destinací jako Honduras, Kuba, Nicaragua a Zimbabwe, což vám umožní cestovat chutěmi světa bez opuštění domova. Ať už preferujete balení 250g, 500g nebo 1kg, u nás najdete to pravé. Navíc při nákupu nad 1 200 Kč vám zboží doručíme zdarma

Vždy čerstvá

Kávu pražíme každý den v malých várkách

Káva pro každého

Naši výběrovou kávu si vychutná začátečník i profi barista

Pražírna z Moravy

Už 12 let hledáme a pražíme ta nejlepší zrna z celého světa

Rychlé doručení

Čerstvě upražená káva do 2 dní na vašem stole

Doprava od 59 Kč

ZDARMA při nákupu nad 1200 Kč