Rwanda káva

Nechte se pohltit vůní rwandské kávy z COFFEESPOTU s dopravou zdarma od 1 200 Kč a poznejte kouzlo moravské pražírny. Od roku 2011 pro vás vybíráme a pražíme jen ta nejlepší zrna od pěstitelů, kterým 100% důvěřujeme s důrazem na kvalitní životní podmínky místních.

☕️TIP: Nevíte, jakou kávu vybrat? Vyzkoušejte našeho průvodce výběrem kávy. 

1 položek celkem

Cena

320321
1320321

Značky

#Tag

Acidita?

Balení

Chuťové tóny?

Metoda zpracování

Mletí

Odrůda

Příchuť

Složení

Stupeň pražení

Typ kávy

Velikost (g)

Vlastnosti

Země původu?

Značka

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 1
JVC 4147
Akce Tip 100% Arabica
320 Kč

Rwandské kávy není moc, ale o to víc je ceněná pro svoji prvotřídní chuť. V té naší objevíte svěží ananas, nektarinky a červené víno.

2702

Káva ze Rwandy

Ve Rwandě to s kávou dříve neměli lehké. Počátky pěstování tu mají na svědomí němečtí misionáři, kteří ji sem dovezli začátkem 20. století. Než se stihli místní pěstitelé pustit do práce, přišla 1. světová válka. Po ní se Rwanda stala belgickou kolonií a většina vypěstované kávy mířila právě tam. Díky striktním kontrolám a vysokým daním, které Belgičané uvalili na pěstitele, se rwandská káva produkovala ve vysokém množství a nízké kvalitě. 

From zero to hero

Situace se zlepšila mnohem později, a to na přelomu 20. a 21. století. První mycí stanice na zpracování kávy se tu postavila teprve v roce 2004. Rychle následovaly další a kvalita kávy ze Rwandy raketově vzrostla. Kromě velmi příznivých podmínek v tom pomohla i podpora různých mezinárodních organizací, které zajistily výstavbu dalších mycích stanic i vzdělání místních farmářů. 

Jak chutná káva ze Rwandy

Káva ze Rwandy je z většiny Arabika, pěstuje se tu a vyváží i menší množství Robusty zpracovávané metodou fully washed. Nejstarší odrůdou rwandské kávy je Mibirizi, což je přírodní mutace odrůdy Bourbon. Pěstuje se tu taky další přírodní mutace Bourbonu Jackson. Obě jsou původem přímo ze Rwandy. Mezi odrůdami najdete i čistě Bourbon

Na rwandské kávě si pochutnají laici i ti největší labužníci. Je svěží s výraznými ovocnými tóny červených jablek a červených hroznů.     

Jak to děláme my v COFFEESPOTU

Napřed vybereme tu nejlepší rwandskou kávu. Nosem, očima a samozřejmě i chuťovými buňkami. Když káva přijede k nám, pražíme ji denně po menších dávkách a poté ji hned balíme a posíláme. Dostane se k vám tak ještě začerstva. 

☕️TIP: Na COFFEESPOTU objevíte nejen výběrovou kávu ze Rwandy, která zaujme jak nováčky v oblasti kávy, tak zkušené baristy, ale také exkluzivní čokoládu přímo z čokoládovny Janek. Naše káva pochází z exotických destinací jako Brazílie, Papua Nová Guinea, Uganda, nebo také z Konga, což vám umožní cestovat chutěmi světa bez opuštění domova. Ať už preferujete balení 250g, 500g nebo 1kg, u nás najdete to pravé. Navíc při nákupu nad 1 200 Kč vám zboží doručíme zdarma.

Vždy čerstvá

Kávu pražíme každý den v malých várkách

Káva pro každého

Naši výběrovou kávu si vychutná začátečník i profi barista

Pražírna z Moravy

Už 12 let hledáme a pražíme ta nejlepší zrna z celého světa

Rychlé doručení

Čerstvě upražená káva do 2 dní na vašem stole

Doprava od 59 Kč

ZDARMA při nákupu nad 1200 Kč