Keňa káva

Vyberte si na COFFEESPOTU keňskou kávu s dopravou zdarma od 1 200 Kč a poznejte kouzlo moravské pražírny. Od roku 2011 pro vás vybíráme a pražíme jen ta nejlepší zrna od pěstitelů, kterým 100% důvěřujeme s důrazem na kvalitní životní podmínky místních.

☕️TIP: Nevíte, jakou kávu vybrat? Vyzkoušejte našeho průvodce výběrem kávy. 

1 položek celkem

Cena

299300
1299300

Značky

#Tag

Acidita?

Balení

Chuťové tóny?

Metoda zpracování

Mletí

Odrůda

Příchuť

Složení

Stupeň pražení

Typ kávy

Velikost (g)

Vlastnosti

Země původu?

Značka

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 1
Keňa Kabingara AB Washed
Tip 100% Arabica
299 Kč

Příběh chuti, která vás přenese do srdce Keni. Káva zpracovaná metodou washed s chutí citrusů, jablka a černého čaje.

2613

Káva z Keni 

Keňská káva patří mezi nejoblíbenější, a to jak v kavárnách, tak doma u kávových fajnšmekrů.
Produkce kávy v Keni sahá až do roku 1880, kdy francouzští misionáři zaseli první semínko v oblasti Taita Hills. Za pověstnou kvalitou, která proslavila keňskou kávu po celém světě, stojí kombinace vysoké nadmořské výšky, teploty a typické červené půdy bohaté na minerály .

Protože Keňa byla až do 60. let 20. století britskou kolonií, chtěli si všechny zásluhy i kávu přivlastnit právě Britové. V 50. letech postupně začala kontrola nad pěstováním i prodejem přecházet na Keňany a po vyhlášení nezávislosti kávový průmysl jen vzkvétal. Řada farmářů je vysoce vzdělaných v oboru a můžou tak produkovat kávu prvotřídní kvality. 

Jak chutná káva z Keni 

Chuťově se tóny Arabiky liší region od regionu. Káva se v Keni zpracovává promytou metodou (washed). Spojuje je nádech sadového a bobulového ovoce, například rybízu, s citrusovou kyselostí a šťavnatým, plným tělem. Keňská káva se rozděluje podle velikosti zrn: největší a většinou také nejkomplexnější bývají AA výběry.

Káva z Keni v naší nabídce 

Keňa Kabingara AA Washed — prvotřídní promytá káva se světlým pražením a chutí černého rybízu, hroznového vína a javorového sirupu

Jak to děláme my v COFFEESPOTU

Napřed vybereme tu nejlepší keňskou kávu. Nosem, očima a samozřejmě i chuťovými buňkami. Když káva přijede k nám, pražíme ji denně po menších dávkách a poté ji hned balíme a posíláme. Dostane se k vám tak ještě začerstva. 

☕️TIP: Na COFFEESPOTU objevíte nejen výběrovou kávu z Keni, která zaujme jak nováčky v oblasti kávy, tak zkušené baristy, ale také exkluzivní čokoládu přímo z čokoládovny Janek. Naše káva pochází z exotických destinací jako Kuba, Papua Nová Guinea, Etiopie, nebo také Kolumbie, což vám umožní cestovat chutěmi světa bez opuštění domova. Ať už preferujete balení 250g, 500g nebo 1kg, u nás najdete to pravé. Navíc při nákupu nad 1 200 Kč vám zboží doručíme zdarma.

Vždy čerstvá

Kávu pražíme každý den v malých várkách

Káva pro každého

Naši výběrovou kávu si vychutná začátečník i profi barista

Pražírna z Moravy

Už 12 let hledáme a pražíme ta nejlepší zrna z celého světa

Rychlé doručení

Čerstvě upražená káva do 2 dní na vašem stole

Doprava od 59 Kč

ZDARMA při nákupu nad 1200 Kč