Etiopie káva

Vyberte si na COFFEESPOTU etiopskou kávu s dopravou zdarma od 1 200 Kč a poznejte kouzlo moravské pražírny. Od roku 2011 pro vás vybíráme a pražíme jen ta nejlepší zrna od pěstitelů, kterým 100% důvěřujeme s důrazem na kvalitní životní podmínky místních.

☕️TIP: Nevíte, jakou kávu vybrat? Vyzkoušejte našeho průvodce výběrem kávy. 

3 položek celkem

Cena

180320
1180320

Značky

#Tag

Acidita?

Balení

Chuťové tóny?

Metoda zpracování

Mletí

Odrůda

Příchuť

Složení

Stupeň pražení

Typ kávy

Velikost (g)

Vlastnosti

Země původu?

Značka

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 3
3. Degustační balení kávy na FILTR 4 x 50g ZRNO
Tip 100% Arabica
279 Kč

Čtyři kávy, které mají jedno společné – jsou perfektní na filtr. Ochutnejte všechny a zjistěte, která bude ta vaše.

580
Etiopie Sidamo washed
Akce Tip 100% Arabica
od 180 Kč

Káva z oblasti proslulé těmi nejlepšími zrnky, které ukrývají typický cistrusový profil. Svěžest doplňují tóny květin a hořká čokoláda. 

+ další
755-250
JVC 4147
Novinka 100% Arabica
320 Kč

Jedinečná a originální káva zpracovaná metodou natural s dominantní chutí červeného pomeranče, třešní a meruněk.

2656

Káva z Etiopie

Africká Etiopie drží 5. příčku mezi producenty kávy. Ročně pošle do světa přes 400 000 tun Arabiky vyšlechtěné z odrůdy Heirloom.

Etiopie je považována za jedno z „rodišť" kávy. Její pěstování zde totiž poprvé zaznamenalo rozkvět poté, co se káva do země dostala ze Súdánu. První káva se odtud vyvezla už někdy kolem roku 1600. Postupně se objevovaly plantáže i v dostupnějších zemích a zájem o etiopskou kávu klesal. Pozornost se k ní znovu upnula v 19. století. Pěstování komplikovala politická situace až do liberalizace Etiopie v roce 1991. Hned poté začala vznikat družstva a situace se stabilizovala. 

Jak chutná káva z Etiopie

Síla kávy z Etiopie tkví v rozličnosti druhů. Nabízí tolik chutí, že to nemá na světě obdoby. Spojuje je jasný, příjemný tón květin, ovoce, bylinek a citrusů.

Za rozmanitostí etiopské kávy stojí i různé klimatické podmínky. Farem je tu minimum, kávovníky rostou v sadech, lesích, na polích u usedlostí i plantážích. Jih obklopuje bujná zelená vegetace. Kávovým třešním dává někdy ovocnou, jindy ořechovou až bylinnou chuť. Naopak východní regiony charakterizuje horké, pouštní klima. Káva získává zemitý nádech. K nejuznávanějším patří ovocné druhy, např. borůvkové. Co se týče zpracování, hraje v Etiopii prim mokrá metoda.

Jak to děláme my v COFFESPOTU

Napřed vybereme tu nejlepší etiopskou kávu. Nosem, očima a samozřejmě i chuťovými buňkami. Když kávu dostaneme k nám, pražíme ji denně po menších dávkách a poté ji hned posíláme. Dostane se k vám tak ještě začerstva. 

☕️TIP: Na COFFEESPOTU objevíte nejen výběrovou kávu z Etiopie, která zaujme jak nováčky v oblasti kávy, tak zkušené baristy, ale také exkluzivní čokoládu přímo z čokoládovny Janek. Naše káva pochází z exotických destinací jako Malawi, Kuba, Uganda, nebo také Kongo, což vám umožní cestovat chutěmi světa bez opuštění domova. Ať už preferujete balení 250g, 500g nebo 1kg, u nás najdete to pravé. Navíc při nákupu nad 1 200 Kč vám zboží doručíme zdarma. 

Vždy čerstvá

Kávu pražíme každý den v malých várkách

Káva pro každého

Naši výběrovou kávu si vychutná začátečník i profi barista

Pražírna z Moravy

Už 12 let hledáme a pražíme ta nejlepší zrna z celého světa

Rychlé doručení

Čerstvě upražená káva do 2 dní na vašem stole

Doprava od 59 Kč

ZDARMA při nákupu nad 1200 Kč