Guatemala káva

Vyberte si na COFFEESPOTU kávu z Guatemaly s dopravou zdarma od 1 200 Kč a poznejte kouzlo moravské pražírny. Od roku 2011 pro vás vybíráme a pražíme jen ta nejlepší zrna od pěstitelů, kterým 100% důvěřujeme s důrazem na kvalitní životní podmínky místních.

☕️TIP: Nevíte, jakou kávu vybrat? Vyzkoušejte našeho průvodce výběrem kávy.

1 položek celkem

Cena

174175
1174175

Značky

#Tag

Acidita?

Balení

Chuťové tóny?

Metoda zpracování

Mletí

Odrůda

Příchuť

Složení

Stupeň pražení

Typ kávy

Velikost (g)

Vlastnosti

Země původu?

Značka

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 1
Guatemala Huehuetenango
Tip 100% Arabica
od 174 Kč

Jedna z nejoblíbenějších a nejlepších káv z Guatemaly.  Na její chuti je to znát – ucítíte v ní sušené broskve, mandle a čokoládu. 

+ další
771-250

Káva z Guatemaly

Z jihoamerické Guatemaly ročně vyrazí do světa přes 225 000 tun kávy. Jde o 10. největšího producenta kávových třešní.

Kávu do Guatemaly přinesli Jezuité kolem roku 1750, důležitou plodinou pro tamní ekonomiku se ale stala později. V roce 1845 vznikla Komise pro podporu a pěstování kávy. Stát dál kontroloval a rozšiřoval produkci kávy a roku 1880 už tvořila 90 % zboží určeného k exportu. Přílišná snaha o kontrolu a vyvlastňování půdy za účelem přerozdělování vedly k občasné válce, která trvala až do roku 1996, a ze které se místní ekonomika vzpamatovává dodnes. 

Jak chutná káva z Guatemaly

I přes všechny tyto události pěstuje v Guatemale na 100 000 místních farmářů výběrovou Arabiku zpracovávanou promytou metodou. Metodou „injerto reina“ ji roubují na podnoží Robusty, což zvyšuje její odolnost vůči nemocem. Z odrůd převládá Bourbon a Caturra, dále Catuai, Typica nebo Pache.

Různorodá krajina Guatemaly se dělí na 8 hlavních pěstitelských regionů. Produkují sladké kávy s nádechem kakaa a karamelu, ale i bylinné nebo citrusové druhy s říznou kyselostí. Za nejlepší a nejúplnější z guatemalských káv se považují květinovo-ovocné druhy z vulkanické hornatiny Huehuetenango.

Káva z Guatemaly v naší nabídce

Guatemala Huehuetenango— Je jednou z nejoblíbenějších a nejlepších káv z Guatemaly, ucítíte v ní sušené broskvemandle a čokoládu

Jak to děláme my v COFFEESPOTU

Napřed vybereme tu nejlepší guatemalskou kávu. Nosem, očima a samozřejmě i chuťovými buňkami. Když káva přijede k nám, pražíme ji denně po menších dávkách a poté ji hned balíme a posíláme. Dostane se k vám tak ještě začerstva. 

☕️TIP: Na COFFEESPOTU objevíte nejen výběrovou guatemalskou kávu, která zaujme jak nováčky v oblasti kávy, tak zkušené baristy, ale také naši exkluzivní čokoládu. Naše káva pochází z exotických destinací jako je Honduras, Kuba, Kostarika, nebo třeba Zimbabwe, což vám umožní cestovat chutěmi světa bez opuštění domova. Ať už preferujete balení 250g, 500g nebo 1kg, u nás najdete to pravé. Navíc při nákupu nad 1 200 Kč vám zboží doručíme zdarma.

Vždy čerstvá

Kávu pražíme každý den v malých várkách

Káva pro každého

Naši výběrovou kávu si vychutná začátečník i profi barista

Pražírna z Moravy

Už 12 let hledáme a pražíme ta nejlepší zrna z celého světa

Rychlé doručení

Čerstvě upražená káva do 2 dní na vašem stole

Doprava od 59 Kč

ZDARMA při nákupu nad 1200 Kč