El Salvador zrnková káva

Vyberte si na CoffeeSpotu zrnkovou kávu z El Salvadoru s dopravou zdarma od 1 200 Kč a poznejte kouzlo moravské pražírny.

1 položek celkem

Cena

169170
1169170

Značky

#Tag

Acidita?

Chuťové tóny?

Metoda zpracování

Odrůda

Příchuť

Složení

Stupeň pražení

Typ kávy

Velikost (g)

Vlastnosti

Země původu?

Značka

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 1
12 let main
Akce Tip 100% Arabica
169 Kč

Oslavte s námi 12 let!  Tato výroční směs kávy vás zavede na cestu po kávových plantážích Brazílie, El Salvadoru a Hondurasu.

2607

Zrnková káva z El Salvadoru

Zrnková káva z El Salvadoru patří dnes mezi nejlepší a nejvyhledávanější na světě.

El Salvador se v průběhu 20 století. stal jedním z největších světových producentů. Pěstování kávy velmi pomáhalo celkové ekonomické situaci v zemi, narušila ho ale občanská válka v 80. letech 20. století. Napjatá situace ale paradoxně měla jednu výhodu. V El Salvadoru nedošlo k nahrazování tradičních odrůd novými, proto se zde stále můžeme setkat s kvalitními rostlinami odrůdy Bourbon.

Jak chutná zrnková káva z El Salvadoru

Salvadorské zrnková káva se pěstuje na sopečné půdě bohaté na minerály. Z odrůd Arabiky převažuje Bourbon, v těsném závěsu je pak její kultivar Pacas. Káva se pěstuje jak ve velkých sídlech, tak na malých farmách a zpracovává se hlavně mokrou (washed) metodou. 

Zrnková káva z El Salvadoru se vyznačuje nižší aciditou a zajímavou sladkostí s tóny citrusů a čokolády.

Jak to děláme my v COFFEESPOTU

Napřed vybereme tu nejlepší salvadorskou zrnkovou kávu. Nosem, očima a samozřejmě i chuťovými buňkami. Když káva přijede k nám, pražíme ji denně po menších dávkách a poté ji hned balíme a posíláme. Dostane se k vám tak ještě začerstva.  

Ponořte se do bohatého světa kávy s CoffeeSpotem a vyzkoušejte také kolumbijskou zrnkovou kávu, papuánskou kávu, nebo keňskou, každá představuje jedinečné chuťové nuance. Vyberte si balení 250 g, 500 g nebo 1 kg dle vašich preferencí. Při objednávce nad 1 200 Kč je doprava zdarma. A nevynechejte naši vyhlášenou mléčnou a hořkou čokoládu od čokoládového mistra Janka.

Vždy čerstvá

Kávu pražíme každý den v malých várkách

Káva pro každého

Naši výběrovou kávu si vychutná začátečník i profi barista

Pražírna z Moravy

Už 12 let hledáme a pražíme ta nejlepší zrna z celého světa

Rychlé doručení

Čerstvě upražená káva do 2 dní na vašem stole

Doprava od 59 Kč

ZDARMA při nákupu nad 1200 Kč