Indická káva

Vyberte si na COFFEESPOTU indickou kávu s dopravou zdarma od 1 200 Kč a poznejte kouzlo moravské pražírny. Od roku 2011 pro vás vybíráme a pražíme jen ta nejlepší zrna od pěstitelů, kterým 100% důvěřujeme s důrazem na kvalitní životní podmínky místních.

☕️TIP: Nevíte, jakou kávu vybrat? Vyzkoušejte našeho průvodce výběrem kávy. 

2 položek celkem

Cena

164168
1164168

Značky

#Tag

Acidita?

Balení

Chuťové tóny?

Metoda zpracování

Mletí

Odrůda

Příchuť

Složení

Stupeň pražení

Typ kávy

Velikost (g)

Vlastnosti

Země původu?

Značka

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 2
India Monsooned Malabar
Akce Tip 100% Arabica
od 168 Kč

Jedinečný proces monzunování napodobuje původní přepravu kávy na plachetnicích. A hlavně jí dodává zemitou, kořeněnou chuť plnou hořké čokolády a mandlí.

+ další
612-250
Indie Plantation A
Akce Tip 100% Arabica
od 164 Kč

Ručně sbíraná káva dozrává v mikroregionech Karnataky. Vybírá se jen ta nejlepší – výsledkem je jemná chuť mléčné čokolády s minimální kyselosti.

+ další
177-250

Káva z Indie

Indie zaujímá s produkcí téměř 5 milionů pytlů ročně 6. příčku mezi světovými producenty kávy.
Podle legendy sem kávu přinesl poutník Baba Budan v roce 1670. Údajně zasadil semena v regionu Karnataka, kde se pěstování kávy věnují dodnes.

Nejvíc prosperoval kávový průmysl v polovině 19. století, pak se ale zvýšila poptávka po čaji a kávovníky napadla rez a přišla krize. Tu se podařilo vyřešit vyšlechtěním nových odrůd a pomocí ze strany státu. V 90. letech 20. století zaznamenala indická káva zasloužený boom a i když doma se jí ročně vypije jen 100 g na hlavu, svět si indické kafe velmi oblíbil. 

Simulace plavby lodí 

Většinu kávovníků, asi 60 %, tvoří Robusty. Pěstování Robusty je v Indii věnována větší péče než ve většině jiných zemí, takže zaujímá prémiovou část trhu. Z Arabiky se farmáři zaměřují na pěstování odrůd Catimor/ Cauverry, Caturra nebo Kent. Sklizené plody Indové zpracovávají nejběžněji promytou metodou (washed) nebo monzunováním. Využívají horké počasí a vlhký vítr k zesvětlení a zvětšení zrn. Simulují tak podmínky z dob, kdy putovala do Evropy na plachetnicích skoro půl roku a klima při přepravě „dokonalo“ dílo nezaměnitelné chuti indické kávy.

Jak chutná káva z Indie

Pěstování kávy v Indii nahrává nadmořská výška, úrodná půda i klimatické podmínky, zejména pak tropické podnebí bohaté na srážky. To vše je znát ve výsledné chuti.

Indickou kávu oceníte díky plnému tělu a nízké kyselosti hlavně při přípravě lahodného espressaV chuti dominuje koření jako kardamon, zázvor nebo hřebíček, a také čokoláda.

Indická káva v naší nabídce

Všechny indické kávy, které vám nabízíme, jsou 100% Arabiky

Indie Plantation A Pokud hledáte kávu s minimální kyselostí a komplexní chutí mléčné čokolády, jste tu na správné adrese

India Monsooned Malabar— Káva ošlehaná monzunem v sobě skrývá zemitou kořeněnou chuť s tóny hořké čokolády a mandlí

Jak to děláme my v COFFEESPOTU

Napřed vybereme tu nejlepší indickou kávu. Nosem, očima a samozřejmě i chuťovými buňkami. Když káva přijede k nám, pražíme ji denně po menších dávkách a poté ji hned balíme a posíláme. Dostane se k vám tak ještě začerstva. 

☕️TIP: Na COFFEESPOTU objevíte nejen výběrovou indickou kávu, která zaujme jak nováčky v oblasti kávy, tak zkušené baristy, ale také exkluzivní čokoládu přímo z čokoládovny Janek. Naše káva pochází z exotických destinací jako Honduras, Kuba, Nicaragua, nebo také Zimbabwe, což vám umožní cestovat chutěmi světa bez opuštění domova. Ať už preferujete balení 250g, 500g nebo 1kg, u nás najdete to pravé. Navíc při nákupu nad 1 200 Kč vám zboží doručíme zdarma

Vždy čerstvá

Kávu pražíme každý den v malých várkách

Káva pro každého

Naši výběrovou kávu si vychutná začátečník i profi barista

Pražírna z Moravy

Už 12 let hledáme a pražíme ta nejlepší zrna z celého světa

Rychlé doručení

Čerstvě upražená káva do 2 dní na vašem stole

Doprava od 59 Kč

ZDARMA při nákupu nad 1200 Kč