Mletá káva Uganda

Vyberte si na CoffeeSpotu mletou kávu z Ugandy s dopravou zdarma od 1 200 Kč a poznejte kouzlo moravské pražírny.

1 položek celkem

Cena

170171
1170171

Značky

#Tag

Acidita?

Balení

Chuťové tóny?

Metoda zpracování

Mletí

Odrůda

Příchuť

Složení

Stupeň pražení

Typ kávy

Velikost (g)

Vlastnosti

Země původu?

Značka

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 1
strong1
Akce Tip
od 170 Kč

Silná chuť, ale báječně jemná crema. Ideál na pořádné espresso s chutí hořké čokolády, zemitosti a jemným kouřovým nádechem.

+ další
2203/250

Mleté kafe z Ugandy

V Ugandě je káva jako v jedné z mála zemí původní rostlinou. I díky tomu je Uganda jedním z největších producentů kávy. Jde ale především o Robustu, což způsobuje, že ugandská káva stále tak trochu bojuje o své místo v šálcích i srdcích milovníků kávy.

Z toho, že v Ugandě roste káva divoce, místní zemědělci zpočátku příliš netěžili. O pěstování ve velkém a vývozu začali uvažovat až začátkem 20. století. V té době se do země dostala Arabika, pravděpodobně z Malawi nebo Etiopie. Přes počáteční potíže, kdy se Arabika i Robusta potýkala s neustálými chorobami, se podařilo vyšlechtit odolné odrůdy a kávový byznys rozjet. 

Mletá káva z Ugandy je ideální na přípravu espressa, chutnat bude dobře i na filtru, kde zase vyniknou jiné chuťové tóny. Pozor si ale musíte dát na stupeň mletí, který se liší podle způsobu přípravy. 

U nás meleme kávu na přání. Rádi to uděláme pro vás. Stačí během nákupu zadat stupeň mletí podle způsobu, jakým budete kávu připravovat.

 mleti

 Jak chutná káva z Ugandy

Jak jsme zmínili, na farmách v Ugandě se pěstuje především Robusta. Své místo tu má i Arabica, která roste na severozápadě u hranic s Demokratickou republikou Kongo. Jde o odrůdy Typica a její kultivar Kent a dále o SL-14 a SL-28. Z metod zpracování ugandské kávy převažuje fully washed. V kávě z Ugandy najdete zemité tóny, hořkou čokoládu i chuť sladkých květů.

Ugandská káva v naší nabídce 

Ugandskou kávu jsme pro vás připravili v neotřelém blendu Strong. Půlku tohoto siláka tvoří Robusta Uganda King a doplňuje ji brazilská Arabika Minas Gerais. Tohle divoké spojení Afriky s Jižní Amerikou vás osloví zemitostí s tóny hořké čokolády a kouřovým nádechem. Je skvělá na přípravu espressa, filtru i k přípravě mléčných nápojů. Přesvědčte se sami.

Jak to děláme my v COFFEESPOTU

Napřed vybereme tu nejlepší ugandskou kávu. Nosem, očima a samozřejmě i chuťovými buňkami. Když káva přijede k nám, pražíme ji denně po menších dávkách a poté nameleme, pokud si to přejete. Následně ji hned balíme a posíláme. Dostane se k vám tak ještě začerstva. 

Při návštěvě CoffeeSpotu ochutnáte výjimečnou kávu, a to nejen z oblíbené Ugandy, ale i z exotické Etiopie či zvučné Kolumbie. Naše zrnková káva espresso, zrnková káva Robusta, mletá káva a zrnková káva 100% Arabica jsou ideální pro různé způsoby přípravy, ať už máte rádi balení 250 g, 500 g nebo 1 kg. Kromě toho se můžete setkat s prvotřídní mléčnou a hořkou čokoládou přímo z dílny čokoládového mistra Janka. Při objednávce nad 1 200 Kč vám zboží doručíme zcela zdarma.

Vždy čerstvá

Kávu pražíme každý den v malých várkách

Káva pro každého

Naši výběrovou kávu si vychutná začátečník i profi barista

Pražírna z Moravy

Už 12 let hledáme a pražíme ta nejlepší zrna z celého světa

Rychlé doručení

Čerstvě upražená káva do 2 dní na vašem stole

Doprava od 59 Kč

ZDARMA při nákupu nad 1200 Kč