Honduraská Espresso káva

Vyberte si na COFFEESPOTU honduraskou kávu na espresso s dopravou zdarma od 1 200 Kč a poznejte kouzlo moravské pražírny. Od roku 2011 pro vás vybíráme a pražíme jen ta nejlepší zrna od pěstitelů, kterým 100% důvěřujeme s důrazem na kvalitní životní podmínky místních.

☕️TIP na článek: Jak si doma připravit nejlepší espresso?

1 položek celkem

Cena

169170
1169170

Značky

#Tag

Acidita?

Chuťové tóny?

Příchuť

Složení

Stupeň pražení

Typ kávy

Velikost (g)

Vlastnosti

Země původu?

Značka

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 1
12 let main
Akce Tip 100% Arabica
169 Kč

Oslavte s námi 12 let!  Tato výroční směs kávy vás zavede na cestu po kávových plantážích Brazílie, El Salvadoru a Hondurasu.

2607

Espresso kafe z Hondurasu

Honduras se s průměrnou produkcí 380 000 tun kávy drží na 7. příčce světové top desítky a je největším producentem ve Střední Americe. Produkcí kávy se v současné době zabývá více než 110 000 drobných pěstitelů.

Zdejší káva vyniká čistotou a jedním z nejširších chuťových profilů: poznáte druhy málo i velmi kyselé, s ořechovou i karamelovou chutí.

K hlavním odrůdám patří Arabica typu Caturra, Catuai, Typika nebo Pacas. Právě promytý Pacas je jedním z nejoblíbenějších druhů kávy z Hondurasu díky vyváženosti s komplexním ovocným aroma. Farmy z východu země produkují kávy s plným tělem, kakaovým nádechem a výraznou sladkostí. Kávové třešně ze středního regionu se zase vyznačují výraznými citrusovými tóny.

Zrnková káva z Hondurasu je vhodná pro všechny typy přípravy kávy, tedy i espresso. Pozor si ale musíte dát na stupeň mletí, který se způsob od způsobu liší. U nás meleme kávu na přání. Stačí během nákupu zadat stupeň mletí podle způsobu, jakým budete kávu připravovat.

 mleti

Jak to děláme my v COFFEESPOTU

Napřed vybereme tu nejlepší honduraskou kávu. Nosem, očima a samozřejmě i chuťovými buňkami. Když káva přijede k nám, pražíme ji denně po menších dávkách a poté ji nameleme, pokud si to přejete. Následně ji hned balíme a posíláme. Dostane se k vám tak ještě začerstva.

☕️TIP: V COFFEESPOTU vás čeká káva ve všech možných podobách. Objevte krásu květinové kávy, svěžest citrusové kávy či zvučnost čokoládové kávy. Nabízíme balení 250 g, 500 g nebo 1 kg dle vašich potřeb. Při objednávce nad 1 200 Kč vám zboží doručíme zdarma. Na závěr vaší návštěvy si dopřejte naši prvotřídní mléčnou a hořkou čokoládu přímo z dílny čokoládového mistra Janka.

☕️Přečtěte si naše články o espressu:

Vždy čerstvá

Kávu pražíme každý den v malých várkách

Káva pro každého

Naši výběrovou kávu si vychutná začátečník i profi barista

Pražírna z Moravy

Už 12 let hledáme a pražíme ta nejlepší zrna z celého světa

Rychlé doručení

Čerstvě upražená káva do 2 dní na vašem stole

Doprava od 59 Kč

ZDARMA při nákupu nad 1200 Kč