Logo
0 ks
za 0 Kč
V nákupním košíku není ani zrnko kávy. Pojďme to napravit ❤️
Chuťová závislost na naší kávě ZARUČENA 😁
Nakupte ještě za 1 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak vybrat nejlepší kávu do kávovaru
16.03.2020

Jak vybrat nejlepší kávu do kávovaru

Objevte:

Výběr kávy do kávovaru

Je to požitek, ke kterému se s očekáváním vracíte každý den. Nejprve polechtáte čich neodolatelnou vůní mleté ​​kávy, pak se oddáváte koloritu její přípravy a když přiložíte ústa k šálku, abyste ochutnali první doušek, máte pocit, že jste sáhli na blaho světa.

Jak vybírat kávu do kávovaru, do překapávače nebo na filtr? Možná je to mnohem jednodušší než byste si mysleli.

kvalitní káva do kávovaru

 

V každé recenzi kávy se ukrývají drobné příběhy, které vám prozradí, co máte očekávat. Stačí jen naslouchat a držet se osvědčených pravidel.

Nejlépe chutná čerstvá káva

Čím to je, že milovníci dobré kávy věnují tolik pozornosti místním/lokálním pražírnám? Je to ta nejjednodušší cesta k tomu, abyste se dostali k čerstvě pražené kávě. Zatímco do pražírny dorazí v jutových pytlích, v surové, zelené podobě, mistr pražič se postará o to, aby se fádní, nevýrazné zrnka změnily na vonný, kávový klenot.

proces pražení kávy - postup

Vrchol kvality dosahuje zrnková káva několik týdnů po pražení 

V uzavřeném násypníku kávovaru si ji zachová přibližně týden. Pokud je však nepomletá, vzduchotěsně uzavřena v neprodyšném sáčku s jednocestným ventilem, i po dvou, třech měsících si vychutnáte téměř celou paletu její chuti.

Znamená to, že nejlepší káva do automatického kávovaru je čerstvá. Právě teď sypaná do zásobníku, upražená dle vašeho gusta.

 

Nejlepší káva pro automatický kávovar

Nejlepší je zrnková káva. Nehledejte ji podle ceny, nehledejte ji podle země, plantáže ani způsobu zpracování. Dejte na své smysly a vracejte se ke kávě, která vám chutná.

Zážitek nevyrostl na plantáži. A nevznikl ani v pražírně. Za vším stojí souhra okolností, plánování, talentu a dovednosti.

POKUD MÁTE RÁDI KÁVU S VÝRAZNOU PLNOU CHUTÍ, TÓNY KARAMELU, ČOKOLÁDY A OŘÍŠKŮ, chutnat vám budou kávy pražené na vyšší stupeň, určené pro přípravu v automatickém kávovaru, pákovém kávovaru nebo moka konvičce. Bez ohledu na to, zda jde o směsi zrnkových káv, nebo jednodruhový výběr, zrnka jsou upražená s důrazem na výrazné aroma a plnou chuť.

jaká je nejlepší káva na espresso

 

POKUD MILUJETE LEHČÍ KÁVU, S OVOCNÝM PROFILEM CHUTÍ, SE SVĚŽÍ DOCHUTÍ, váš svět se točí kolem překapávání a filtrů. Světle pražená káva si zachovává svůj ovocný charakter, který poukazuje na její původ. Každé kávové zrnko je vlastně jádrem kávové třešně.

káva na filtr

 

Nejlepší káva pro pákový kávovar a překapávač

O tom, že nejlepší zrnková káva pro automatický kávovar je ta čerstvá, jsme již hovořili.

Jaká je však nejlepší káva pro pákový kávovar, překapávač nebo filtr?

Ta, kterou jste si umleli těsně před přípravou. Káva stárne ne plynutím času, ale působením kyslíku. Čím později celá zrnka kávy rozemeleme, tím kratší dobu bude vzduch působit na jejich útroby. Znamená to, že mlýnek na kávu je v domácnosti fajn věc.

nejlepší káva na českém trhu do kávovaru

Pokud má dvojici nastavitelných kamenů, které šetrně melou a drtí zrnka na jednotnou tloušťku, jste za vodou. Bez ohledu na to, zda má ruční nebo elektrický pohon. Vždy si namelete odměřené množství kávy tak, jak to vyžaduje příprava.

Pákový kávovar vyžaduje jemné mletí. Moka konvička o něco hrubější, aby měla pára dostatek síly protlačit přes ni vodu. A pokud přijde na překapávání a filtr, hrubost bude opět o něco větší, aby voda přetekla přes kávu tou správnou rychlostí.

hrubost mletí kávy na espresso

Ve zkratce:

  • Nejlepší káva do automatického kávovaru? Čerstvá, tmavěji pražená, zrnková. Může být espresso směs nebo jednodruhová.
  • Nejlepší káva do pákového kávovaru? Čerstvá, tmavěji pražená, jemně namletá těsně před přípravou. Může být směs nebo jednodruhová.
  • Nejlepší káva do překapávače nebo na filtr? Čerstvá, světle nebo středně pražená, středně namletá těsně před přípravou. Jednodruhová.
  • Dobrá káva do kávovaru? Z pražírny, určitě ne ze supermarketu nebo prodejny potravin.

kávová moka konvička

Přejeme dobrou chuť a pozor na závislost ☺

Jirka, Radka a celý tým COFFEESPOT

TIPY na přípravu domácí kávy:

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Kávové novinky do e-mailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech a novinkách z naší pražírny kávy. Od receptů až po sezónní akce. Rozesíláme 2x za měsíc.

Jsme česká pražírna kávy

Kávu střežíme od zrnka na plantáži až k šálku lahodné kávy na vašem stole. S nejvyššími nároky hledáme pěstitele nejlepších kávových zrn. Ke každému zrnku kávy pohlížíme s respektem, který si plně zaslouží. Tak jako všichni, kteří se podíleli na tom, že může být ve vašem šálku. S citem, láskou a pečlivostí kávu pražíme a balíme. S radostí vám upraženou kávu dodáme.

Jiří Plšek

Jirka Plšek
hlavní pražič COFFEESPOT

Jiří Plšek a COFFEESPOT pražírna kávy z Moravy
Sledujte nás na Instagramu
Sledujte nás a sdílejte fotky vaší oblíbené kávy s hashtagem #prostemilujemekavu

Kontakty

Jen co kávu upražíme,
na e-mail vám odpovíme. kavaprazena@email.czcelý kontakt

Přijďte si nakoupit

Pražírna kávy

Pražírna kávy COFFEESPOT
Babice 647
68703 (Zlínský kraj)

Po - Pá: 7:30 - 18:00 hod.

více informací


Kudyznudy.cz - tipy na výlet Káva do vlastního hrnku

Copyright © 2011 - 2021 COFFEESPOT.cz - Všechna práva vyhrazena / Design od Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz