Etiopie zrnková káva

Vyberte si na CoffeeSpotu zrnkovou kávu z Etiopie s dopravou zdarma od 1 000 Kč a poznejte kouzlo moravské pražírny.

1 položek celkem

Cena

170171
1170171

Značky

#Tag

Acidita?

Chuťové tóny?

Metoda zpracování

Odrůda

Příchuť

Složení

Stupeň pražení

Typ kávy

Velikost (g)

Vlastnosti

Země původu?

Značka

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 1
Etiopie Sidamo washed
Akce Tip 100% Arabica
od 170 Kč

Káva z oblasti proslulé těmi nejlepšími zrnky, které ukrývají typický cistrusový profil. Svěžest doplňují tóny květin a hořká čokoláda. 

+ další
755-250

Zrnkové kafe z Etiopie

Etiopie je považována za jedno z „rodišť" kávy. Dnes drží 5. příčku mezi světovými producenty kávy. Ročně vyexportuje přes 400 000 tun Arabiky vyšlechtěné z odrůdy Heirloom.

Jak chutná zrnkovákáva z Etiopie

Popularita kávy z Etiopie tkví v rozličnosti druhů. Nabízí tolik chutí, že to nemá na světě obdoby. Spojuje je jasný, příjemný tón květin, ovoce, bylinek a citrusů.

Za rozmanitostí etiopské kávy stojí různé klimatické podmínky. Farem je tu minimum, kávovníky rostou v sadech, lesích, na polích u usedlostí i plantážích. Jih obklopuje bujná zelená vegetace, která dává kávovým třešním někdy ovocnou, jindy ořechovou až bylinnou chuť. Naopak východní regiony charakterizuje horké, pouštní klima. Káva tak získává zemitý nádech. K nejuznávanějším patří ovocné druhy, např. borůvkové. Co se týče zpracování, hraje v Etiopii prim mokrá metoda. 

Etiopská káva v naší nabídce

Etiopie je jedním z našich velkých oblíbenců, proto ji kromě klasických balení najdete i v degustačních sadách nebo našem adventním kalendáři. Všechny zrnkové kávy z Etiopie v naší nabídce najdete tady.

Jak to děláme my v COFFESPOTU

Napřed vybereme tu nejlepší etiopskou zrnkovou kávu. Nosem, očima a samozřejmě i chuťovými buňkami. Když kávu dostaneme k nám, pražíme ji denně po menších dávkách a poté ji hned posíláme. Dostane se k vám tak ještě začerstva. 

Kávový svět CoffeeSpotu vám otevře dveře k nepoznanému. Objevte u nás také brazilskou zrnkovou kávu, nicaragujskou, nebo třeba etiopskou zrnkovou kávu a prozkoumejte různé chuťové profily. Vyberte si balení 250 g, 500 g nebo 1 kg dle vašich preferencí. Při objednávce nad 1 000 Kč je doprava zdarma. Na závěr si zpříjemněte den naší prvotřídní mléčnou a hořkou čokoládou od čokoládového mistra Janka.

Vždy čerstvá

Kávu pražíme každý den v malých várkách

Káva pro každého

Naši výběrovou kávu si vychutná začátečník i profi barista

Pražírna z Moravy

Už 12 let hledáme a pražíme ta nejlepší zrna z celého světa

Rychlé doručení

Čerstvě upražená káva do 2 dní na vašem stole

Doprava od 59 Kč

ZDARMA při nákupu nad 1200 Kč