Kvalitní mletá káva

Vyberte si na COFFEESPOTU kvalitní mletou kávu s dopravou zdarma od 1 200 Kč a poznejte kouzlo moravské pražírny. Od roku 2011 pro vás vybíráme a pražíme jen ta nejlepší zrna od pěstitelů, kterým 100% důvěřujeme s důrazem na kvalitní životní podmínky místních.

☕️TIP: Nevíte, jakou kávu vybrat? Vyzkoušejte našeho průvodce výběrem kávy. 

2 položek celkem

Cena

170320
1170320

Značky

#Tag

Acidita?

Balení

Chuťové tóny?

Metoda zpracování

Mletí

Odrůda

Příchuť

Složení

Stupeň pražení

Typ kávy

Velikost (g)

Vlastnosti

Země původu?

Značka

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 2
strong1
Akce Tip
od 170 Kč

Silná chuť, ale báječně jemná crema. Ideál na pořádné espresso s chutí hořké čokolády, zemitosti a jemným kouřovým nádechem.

+ další
2203/250
columbie candy1
Tip 100% Arabica
320 Kč

Káva zpracovaná metodou fully washed od farmářů z Kolumbie s chutí mochyně, cukrové třtiny a bobulovitého ovoce.

2659

Kvalitní mleté kafe

Když máte kvalitní kávu a umíte ji správně namlít, jste zase o krok blíž dokonalé chuti v šálku. A jak takovou kvalitní kávu poznat? To vás teď na několika řádcích naučíme. 

Při výběru kávy by vás kromě druhu (tedy Arabika vs. Robusta) a země původu měla zajímat nadmořská výška, ve které káva vyrostla, případně velikost zrn a cuppingové skóre

Co se týče druhu, doporučujeme buď 100% Arabiku, nebo blend s Robustou, kde Robusta má menší podíl (např. 80 % ku 20 %). 

Kvalitní káva se u nás pozná tak, že má u nadmořské výšky pěstování uvedeno alespoň 1 000 m. Pokud je uvedená velikost zrn (značovaná jako screen), měla by mít minimální hodnotu 15+. Třeba taková Brazílie Pink Star se screenem 19, to už je opravdová špica. A když u kávy najdete cuppingové skóre, mělo by mít hodnotu 80 z maximálního počtu 100 bodů.

Výše vypsané parametry se většinou odráží i v ceně kávy. Ale pozor! Neplatí nutně, že drahá káva je zároveň kvalitní káva. Chcete se víc oirentovat v určování kvality kávy? Máme pro vás článek, kde vám všechno vysvětlíme.

A co mletí? 

To je kapitola sama pro sebe. Můžete mít sebelepší kávu, ale když ji nedokážete správně namlít, může se to podepsat na chuti. Každá dobrá pražírna by vám měla nabídnout, že vám kávu umele podle toho, jakým způsobem ji budete připravovat. Rádi to pro vás uděláme i my. Stačí během nákupu zadat stupeň mletí.

 mleti

Náš tip  

Všechny kvalitní zrnkové kávy v naší aktuální nabídce najdete přes speciálního kávového průvodce. Tam si navolíte způsob přípravy, chuť i stupeň acidity a průvodce vám nabídne kávu přesně pro vás. Pak můžete nakupovat.

Jak to děláme my v COFFEESPOTU 

Napřed vybereme tu nejlepší kávu. Nosem, očima a samozřejmě i chuťovými buňkami. Když káva přijede k nám, pražíme ji denně po menších dávkách a případně ji nameleme, pokud si to přejete. Poté ji hned balíme a posíláme. Dostane se k vám tak ještě začerstva.  

☕️TIP: Při návštěvě COFFEESPOTU se ocitnete v kávovém ráji. Vyberte si z naší nabídky a vyzkoušejte také kolumbijskou kávu pro bohatou chuť, kávu s nízkou kyselostí pro jemnější zážitek, nebo brazilskou zrnkovou kávu pro opravdový kulinářský zážitek. Každá z nich vás zavede do jiného kouta kávového světa. Nabízíme balení 250 g, 500 g nebo 1 kg dle vašich potřeb. Při objednávce nad 1 200 Kč vám zboží doručíme zdarma. Na závěr vaší návštěvy nezapomeňte ochutnat naši prvotřídní mléčnou a hořkou čokoládu přímo z dílny čokoládového mistra Janka.

Vždy čerstvá

Kávu pražíme každý den v malých várkách

Káva pro každého

Naši výběrovou kávu si vychutná začátečník i profi barista

Pražírna z Moravy

Už 12 let hledáme a pražíme ta nejlepší zrna z celého světa

Rychlé doručení

Čerstvě upražená káva do 2 dní na vašem stole

Doprava od 59 Kč

ZDARMA při nákupu nad 1200 Kč