Guatemala zrnková káva

Vyberte si na COFFEESPOTU zrnkovou kávu z Guatemaly s dopravou zdarma od 1 200 Kč a poznejte kouzlo moravské pražírny. Od roku 2011 pro vás vybíráme a pražíme jen ta nejlepší zrna od pěstitelů, kterým 100% důvěřujeme s důrazem na kvalitní životní podmínky místních.

☕️TIP: Nevíte, jakou kávu vybrat? Vyzkoušejte našeho průvodce výběrem kávy.

1 položek celkem

Cena

174175
1174175

Značky

#Tag

Acidita?

Chuťové tóny?

Metoda zpracování

Odrůda

Příchuť

Složení

Stupeň pražení

Typ kávy

Velikost (g)

Vlastnosti

Země původu?

Značka

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 1
Guatemala Huehuetenango
Tip 100% Arabica
od 174 Kč

Jedna z nejoblíbenějších a nejlepších káv z Guatemaly.  Na její chuti je to znát – ucítíte v ní sušené broskve, mandle a čokoládu. 

+ další
771-250

Zrnkové kafe Guatemala

Z jihoamerické Guatemaly ročně vyrazí do světa přes 225 000 tun zrnkové kávy.

I přesto, že v začátcích neměli tamní pěstitelé zrovna na růžích ustláno, drží si tahle země pozici 10. největšího producenta kávových třešní na světě.

Jak chutná káva z Guatemaly

Na 100 000 místních farmářů pěstuje v Guatemale výběrovou Arabiku zpracovávanou promytou metodou. Metodou „injerto reina“ ji roubují na podnoží Robusty, což zvyšuje její odolnost vůči nemocem. Z odrůd převládá Bourbon a Caturra, dále Catuai, Typica nebo Pache.

Různorodá krajina Guatemaly se dělí na 8 hlavních pěstitelských regionů. Produkují sladké kávy s nádechem kakaa a karamelu, ale i bylinné nebo citrusové druhy s říznou kyselostí. Za nejlepší a nejúplnější z guatemalských zrnkových káv se považují květinovo-ovocné druhy z vulkanické hornatiny Huehuetenango.

Zrnková káva z Guatemaly v naší nabídce

Guatemala Huehuetenango— Je jednou z nejoblíbenějších a nejlepších káv z Guatemaly, vyznačuje se nízkou kyselostí a tóny sušených broskvímandlí a čokolády

Jak to děláme my v COFFEESPOTU

Napřed vybereme tu nejlepší guatemalskou zrnkovou kávu. Nosem, očima a samozřejmě i chuťovými buňkami. Když káva přijede k nám, pražíme ji denně po menších dávkách a poté ji hned balíme a posíláme. Dostane se k vám tak ještě začerstva. 

☕️TIP: Ponořte se do světa kávy s COFFEESPOTEM. Ochutnejte třeba honduraskou zrnkovou kávu, čínskou nebo salvadorskou zrnkovou kávu. Každá naše káva otevírá nové chuťové obzory. Vyberte si balení 250 g, 500 g nebo 1 kg podle vašich potřeb. Při objednávce nad 1 200 Kč vám zboží doručíme zdarma. Nezapomeňte také vyzkoušet naši výjimečnou mléčnou a hořkou čokoládu od čokoládového mistra Janka.

Vždy čerstvá

Kávu pražíme každý den v malých várkách

Káva pro každého

Naši výběrovou kávu si vychutná začátečník i profi barista

Pražírna z Moravy

Už 12 let hledáme a pražíme ta nejlepší zrna z celého světa

Rychlé doručení

Čerstvě upražená káva do 2 dní na vašem stole

Doprava od 59 Kč

ZDARMA při nákupu nad 1200 Kč