Nikaragua káva

Vyberte si na COFFEESPOTU kávu z Nikaragui s dopravou zdarma od 1 200 Kč a poznejte kouzlo moravské pražírny. Od roku 2011 pro vás vybíráme a pražíme jen ta nejlepší zrna od pěstitelů, kterým 100% důvěřujeme s důrazem na kvalitní životní podmínky místních.

☕️TIP: Nevíte, jakou kávu vybrat? Vyzkoušejte našeho průvodce výběrem kávy. 

2 položek celkem

Cena

164179
1164179

Značky

#Tag

Acidita?

Balení

Chuťové tóny?

Metoda zpracování

Mletí

Odrůda

Příchuť

Složení

Stupeň pražení

Typ kávy

Velikost (g)

Vlastnosti

Země původu?

Značka

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 2
no limit new
Akce Tip 100% Arabica
179 Kč

Limitovaná edice, která neuznává limity s chutí čokolády a tóny lískových oříšků.

2480
Nikaragua San Juan del Río Coco
Akce Tip 100% Arabica
od 164 Kč

Místní farmáři si zakládají na respektu – k přírodě i sobě samým. Díky tomu vzniká káva s tóny cukrovinek, mléčné čokolády a lískooříškovou hořkostí. 

+ další
734-250

Káva z Nikaragui

Kávu přivezli do Nikaragui koncem 18. století katoličtí misionáři. Ve století 19. byla tamní produkce spíše v plenkách, poté se rozjela naplno. Přestože Nikaragua patří mezi nejchudší státy Latinské Ameriky, v žebříčku světových producentů zaujímá 11. místo.

Jak chutná káva z Nikaragui

Najdete zde především Arabiku, převažuje odrůda Bourbon a její kultivar Caturra zpracovávané promytou metodou (washed). V horských oblastech, kde se káva pěstuje, totiž není nouze o vodu. Produkci nikaragujské kávy zajišťují z 95 % menší farmáři, kteří jsou na jejím pěstování ekonomicky závislí.

Káva z Nikaragui patří mezi nejjemnější na světě a vyznačuje se nižší aciditou, velmi různorodými chuťovými profily s tóny oříšků, čokolády, cukrové třtiny a ovoce a výjimečně silnou vůní.

Nikaragujská káva v naší nabídce

Pro vás jen to nejlepší. Káva z Nikaragui v naší nabídce pochází z farmy UCA San Juan del Río Coco. Jde o svaz o 8 družstvech, z nichž každé má 8 až 90 členů. Není to tedy žádná masovka, ale káva, které se dostává maximum péče. Jak v zámoří, tak u nás. Další kávu pro vás vypěstoval doktor Enrique Ferrufino a jeho žena, majitelé plantáže Finca Aurora.

Jak to děláme my v COFFEESPOTU

Napřed vybereme tu nejlepší nikaragujskou kávu. Nosem, očima a samozřejmě i chuťovými buňkami. Když kávu dostaneme k nám, pražíme ji denně po menších dávkách a poté ji hned posíláme. Dostane se k vám tak ještě začerstva. 

☕️TIP: Na COFFEESPOTU objevíte nejen výběrovou kávu z Nikaragui, která zaujme jak nováčky v oblasti kávy, tak zkušené baristy, ale také exkluzivní čokoládu přímo z čokoládovny Janek. Naše káva pochází z exotických destinací jako Malawi, Kuba, Uganda nebo také Konga, což vám umožní cestovat chutěmi světa bez opuštění domova. Ať už preferujete balení 250g, 500g nebo 1kg, u nás najdete to pravé. Navíc při nákupu nad 1 200 Kč vám zboží doručíme zdarma

Vždy čerstvá

Kávu pražíme každý den v malých várkách

Káva pro každého

Naši výběrovou kávu si vychutná začátečník i profi barista

Pražírna z Moravy

Už 12 let hledáme a pražíme ta nejlepší zrna z celého světa

Rychlé doručení

Čerstvě upražená káva do 2 dní na vašem stole

Doprava od 59 Kč

ZDARMA při nákupu nad 1200 Kč