NOVINKA 👉 Dlouho očekávaná 9. edice limitované 🎄 Vánoční směsi je tady ➞ Jak chutná letos
Logo
0 ks
za 0 Kč
V nákupním košíku není ani zrnko kávy. Pojďme to napravit ❤️
Chuťová závislost na naší kávě ZARUČENA 😁
Nakupte ještě za 1 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Dovoz zelené kávy ze všech koutů světa
16.10.2017

Dovoz zelené kávy ze všech koutů světa

Kávová zrna musí urazit dlouhou cestu z farem z Afriky, Ameriky či Asie, než se dostanou k nám do pražírny.

Často se nás ptáte, jakým způsobem kávu vlastně dovážíme a jak je pro přepravu balena.

Vykuove balení kávy

Vakuové balení výrazně zpomaluje stárnutí zelených zrn

Ve většině případů jsou to stále jutové pytle. V posledních letech se ale objevují i v tomto směru novinky jako papírové pytle anebo stále oblíbenější Grainpro igelitové pytle a vakuová balení v krabicích.

Jako nejefektivnější forma nákupu kávy se nám osvědčila spolupráce s různými dovozci káv. Takovýchto dovozců je v Evropě velké množství, ale těch kvalitních, splňující všechna naše kritéria a požadavky, je opravdu málo (32cup, Mareterra, Nordic Approach, Cafe Imports). Dobrý importér sám kontroluje a vybírá kávu přímo na plantážích a většinou hledá kávy, které jsou odlišné jak chutí, tak třeba metodou zpracování od běžných standardů. Při našem výběru zohledňujeme i ohleduplné a férové chování vůči farmářům, množství dostupné kávy, poskytované informace o kávě i možnost získání vzorků na ochutnání kávy před objednávkou. Důležitá je i rychlost komunikace a celková organizace, protože kávy je občas malé množství, a proto bývá po vyzkoušení vzorků již vyprodaná.

Dovoz kávy a její uskladnění

Příjezd kamionu s kávou a její uskladnění u nás

Dovoz kávy si zajišťujeme sami díky síti kontaktů s přepravními společnostmi. A jak to probíhá? Po objednávce pošleme přímo k dovozci například do Barcelony, Terstu nebo Antverp kamion, kde naloží na dřevěných paletách žoky se zelenou kávou a už to frčí. U nás ve skladu kávu složíme a po přebírce pečlivě uskladníme a zaevidujeme do našeho systému zásob. Máme tak přehled o tom, jak rychle ta která káva ubývá, a díky tomu se můžeme zavčas poohlédnout po další várce.

 Kontrola kvality kávy

Získávání těch nejkvalitnějších kávových zrn věnujeme mnoho času a úsilí. Pro výsledný efekt je to však potřeba. Náročnost spočívá i v tom, že kávu, na které si budete pochutnávat za půl roku, vybíráme už teď. Spokojenost našich zákazníků je pro nás prioritou a naším přáním je, aby každý šálek byl i tak trochu zážitkem.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Kávové novinky do e-mailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech a novinkách z naší pražírny kávy. Od receptů až po sezónní akce. Rozesíláme 2x za měsíc.

Jsme česká pražírna kávy

Kávu střežíme od zrnka na plantáži až k šálku lahodné kávy na vašem stole. S nejvyššími nároky hledáme pěstitele nejlepších kávových zrn. Ke každému zrnku kávy pohlížíme s respektem, který si plně zaslouží. Tak jako všichni, kteří se podíleli na tom, že může být ve vašem šálku. S citem, láskou a pečlivostí kávu pražíme a balíme. S radostí vám upraženou kávu dodáme.

Jiří Plšek

Jirka Plšek
hlavní pražič COFFEESPOT

Jiří Plšek a COFFEESPOT pražírna kávy z Moravy
Sledujte nás na Instagramu
Sledujte nás a sdílejte fotky vaší oblíbené kávy s hashtagem #prostemilujemekavu

Kontakty

Jen co kávu upražíme,
na e-mail vám odpovíme. kavaprazena@email.czcelý kontakt

Přijďte si nakoupit

Pražírna kávy

Pražírna kávy COFFEESPOT
Babice 647
68703 (Zlínský kraj)

Po - Pá: 7:30 - 18:00 hod.

více informací


Kudyznudy.cz - tipy na výlet Káva do vlastního hrnku

Copyright © 2011 - 2022 COFFEESPOT.cz - Všechna práva vyhrazena / Design od Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz