Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Dovoz zelené kávy ze všech koutů světa
16.10.2017

Dovoz zelené kávy ze všech koutů světa

Kávová zrna musí urazit dlouhou cestu z farem z Afriky, Ameriky či Asie, než se dostanou k nám do pražírny.

Často se nás ptáte, jakým způsobem kávu vlastně dovážíme a jak je pro přepravu balena.

Vykuove balení kávy

Vakuové balení výrazně zpomaluje stárnutí zelených zrn

Ve většině případů jsou to stále jutové pytle. V posledních letech se ale objevují i v tomto směru novinky jako papírové pytle anebo stále oblíbenější Grainpro igelitové pytle a vakuová balení v krabicích.

Jako nejefektivnější forma nákupu kávy se nám osvědčila spolupráce s různými dovozci káv. Takovýchto dovozců je v Evropě velké množství, ale těch kvalitních, splňující všechna naše kritéria a požadavky, je opravdu málo (32cup, Mareterra, Nordic Approach, Cafe Imports). Dobrý importér sám kontroluje a vybírá kávu přímo na plantážích a většinou hledá kávy, které jsou odlišné jak chutí, tak třeba metodou zpracování od běžných standardů. Při našem výběru zohledňujeme i ohleduplné a férové chování vůči farmářům, množství dostupné kávy, poskytované informace o kávě i možnost získání vzorků na ochutnání kávy před objednávkou. Důležitá je i rychlost komunikace a celková organizace, protože kávy je občas malé množství, a proto bývá po vyzkoušení vzorků již vyprodaná.

Dovoz kávy a její uskladnění

Příjezd kamionu s kávou a její uskladnění u nás

Dovoz kávy si zajišťujeme sami díky síti kontaktů s přepravními společnostmi. A jak to probíhá? Po objednávce pošleme přímo k dovozci například do Barcelony, Terstu nebo Antverp kamion, kde naloží na dřevěných paletách žoky se zelenou kávou a už to frčí. U nás ve skladu kávu složíme a po přebírce pečlivě uskladníme a zaevidujeme do našeho systému zásob. Máme tak přehled o tom, jak rychle ta která káva ubývá, a díky tomu se můžeme zavčas poohlédnout po další várce.

 Kontrola kvality kávy

Získávání těch nejkvalitnějších kávových zrn věnujeme mnoho času a úsilí. Pro výsledný efekt je to však potřeba. Náročnost spočívá i v tom, že kávu, na které si budete pochutnávat za půl roku, vybíráme už teď. Spokojenost našich zákazníků je pro nás prioritou a naším přáním je, aby každý šálek byl i tak trochu zážitkem.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Kávové novinky do e-mailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech a novinkách z naší pražírny kávy. Od receptů až po sezónní akce. Rozesíláme 2x za měsíc.

Jsme česká pražírna kávy

Kávu střežíme od zrnka na plantáži až k šálku lahodné kávy na vašem stole. S nejvyššími nároky hledáme pěstitele nejlepších kávových zrn. Ke každému zrnku kávy pohlížíme s respektem, který si plně zaslouží. Tak jako všichni, kteří se podíleli na tom, že může být ve vašem šálku. S citem, láskou a pečlivostí kávu pražíme a balíme. S radostí vám upraženou kávu dodáme.

Jiří Plšek

Jirka Plšek
hlavní pražič COFFEESPOT

Jiří Plšek a Coffeespot Pražírna kávy z Moravy
Sledujte nás na Instagramu
Sledujte nás a sdílejte fotky vaší oblíbené kávy s hashtagem #prostemilujemekavu

Užitečné informace

PražírnaKde ochutnat?Káva podle země původuČasté dotazyKávový slovníkRecenzeBlog
 

Kontakty

Jen co kávu upražíme,
na e-mail vám odpovíme. kavaprazena@email.czcelý kontakt

Přijďte si nakoupit

Pražírna kávy

Pražírna kávy COFFEESPOT
Babice 647
68703 (Zlínský kraj)

Po - Pá: 8:00 - 17:00 hod.

více informací


Kudyznudy.cz - tipy na výlet Káva do vlastního hrnku

Copyright © 2011 - 2019 COFFEESPOT.cz - Všechna práva vyhrazena / Design od Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz