NOVINKA 👉 Dlouho očekávaná 9. edice limitované 🎄 Vánoční směsi je tady ➞ Jak chutná letos
Logo
0 ks
za 0 Kč
V nákupním košíku není ani zrnko kávy. Pojďme to napravit ❤️
Chuťová závislost na naší kávě ZARUČENA 😁
Nakupte ještě za 1 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Rozpustná káva
05.09.2017

Rozpustná káva

Konzumace kávy celosvětově roste a ne jinak je tomu v České Republice. S nárůstem spotřeby kávy roste také poptávka po kvalitní kávě. Přestože rozpustnou kávu můžeme nalézt v téměř každé domácnosti, stále více lidí vyhledává kvalitní kávy s jasným původem.

Hrnek instantní kávy

Připravit si rozpustnou kávu je opravdu jednoduché. Stačí ji nasypat do hrnku a zalít horkou vodou. Žádné mletí kávy, žádná zrnka mezi zuby, žádné příslušenství, které je potřeba vyčistit. Díky jednoduchosti je to stále nejčastější forma kávy přípravy kávy doma. Pohodlná příprava je však kompenzována velmi nízkou kvalitou a mdlou chutí.

Pokud se podíváme na srovnání konzumace instantní kávy u nás ve srovnání se zbytkem Evropy, jsme celoevropskou jedničkou. Podle Mezinárodní organizace pro kávu (International Coffee Organization) Češi za rok 2013 spotřebovali 3,3 kg instantní kávy na osobu. Naopak, nejméně holdují rozpustné kávě ve Francii, kde je roční spotřeba na osobu zhruba 0,05 kg.

Jemná rozpustná káva

Jak se vlastně rozpustná káva vyrábí? Vychází se z běžných kávových zrn, které je třeba upražit, namlít a uvařit z nich koncentrát. Ten se pak „přetvoří“ do instantní podoby = z vytvořeného nápoje se odstraní voda a zbydou nám kávové krystaly – rozpustná káva. Vysoušení vody probíhá dvěma způsoby – mražením nebo sprayováním.

Laboratoř Nestlé

Při procesu výroby rozpustné kávy dochází ke ztrátě chutí a aromat. Navíc pro její výrobu se používají kávová zrna velmi nízké kvality a výsledkem je pak káva bez jakéhokoliv kouzla a zajímavosti. Nelze namítat, že příprava rozpustné kávy je blesková a zabere jen pár vteřin. Nestojí ale za to věnovat přípravě kávy pár minut? Výsledkem je pak lahodný šálek čerstvé kávy ze zrn, které mají jasný původ a mnohem vyšší kvalitu.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Kávové novinky do e-mailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech a novinkách z naší pražírny kávy. Od receptů až po sezónní akce. Rozesíláme 2x za měsíc.

Jsme česká pražírna kávy

Kávu střežíme od zrnka na plantáži až k šálku lahodné kávy na vašem stole. S nejvyššími nároky hledáme pěstitele nejlepších kávových zrn. Ke každému zrnku kávy pohlížíme s respektem, který si plně zaslouží. Tak jako všichni, kteří se podíleli na tom, že může být ve vašem šálku. S citem, láskou a pečlivostí kávu pražíme a balíme. S radostí vám upraženou kávu dodáme.

Jiří Plšek

Jirka Plšek
hlavní pražič COFFEESPOT

Jiří Plšek a COFFEESPOT pražírna kávy z Moravy
Sledujte nás na Instagramu
Sledujte nás a sdílejte fotky vaší oblíbené kávy s hashtagem #prostemilujemekavu

Kontakty

Jen co kávu upražíme,
na e-mail vám odpovíme. kavaprazena@email.czcelý kontakt

Přijďte si nakoupit

Pražírna kávy

Pražírna kávy COFFEESPOT
Babice 647
68703 (Zlínský kraj)

Po - Pá: 7:30 - 18:00 hod.

více informací


Kudyznudy.cz - tipy na výlet Káva do vlastního hrnku

Copyright © 2011 - 2022 COFFEESPOT.cz - Všechna práva vyhrazena / Design od Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz