Honduras zrnková káva

Vyberte si na COFFEESPOTU zrnkovou kávu z Hondurasu s dopravou zdarma od 1 200 Kč a poznejte kouzlo moravské pražírny. Od roku 2011 pro vás vybíráme a pražíme jen ta nejlepší zrna od pěstitelů, kterým 100% důvěřujeme s důrazem na kvalitní životní podmínky místních.

☕️TIP: Nevíte, jakou kávu vybrat? Vyzkoušejte našeho průvodce výběrem kávy. 

1 položek celkem

Cena

169170
1169170

Značky

#Tag

Acidita?

Chuťové tóny?

Metoda zpracování

Odrůda

Příchuť

Složení

Stupeň pražení

Typ kávy

Velikost (g)

Vlastnosti

Země původu?

Značka

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 1
12 let main
Akce Tip 100% Arabica
169 Kč

Oslavte s námi 12 let!  Tato výroční směs kávy vás zavede na cestu po kávových plantážích Brazílie, El Salvadoru a Hondurasu.

2607

Zrnkové kafe z Hondurasu

Honduras se s průměrnou produkcí 380 000 tun kávy drží na 7. příčce světové top desítky a je největším producentem ve Střední Americe

Káva se tu začala pěstovat už před rokem 1800. Zdejší produkci nestálo nic v cestě, naopak vznikl v 70. letech 20. století Národní institut kávy, který se snažil zvyšovat kvalitu. Podařilo se. Nejlepší období ale honduraská káva zažila až po roce 2001.

Produkcí kávy se v současné době zabývá více než 110 000 drobných pěstitelů. Ti čelí výzvám, jako je vysoká četnost srážek, která komplikuje sušení, ale i plošné napadení kávovníků rzí v roce 2012, které s sebou přineslo obavy z budoucnosti kávy v Hondurasu. Nezbývá než pěstitelům držet palce a podporovat je odběrem kávy. 

Jak chutná zrnková káva z Hondurasu

Zdejší káva vyniká čistotou a jedním z nejširších chuťových profilů: poznáte druhy málo i velmi kyselé, s ořechovou i karamelovou chutí.

K hlavním odrůdám patří odrůda typu Caturra, Catuai, Typika nebo Pacas. Právě promytý Pacas je jedním z nejoblíbenějších druhů zrnkové kávy z Hondurasu díky vyváženosti s komplexním ovocným aroma. Farmy z východu země produkují kávy s plným tělem, kakaovým nádechem a výraznou sladkostí. Kávové třešně ze středního regionu se zase vyznačují výraznými citrusovými tóny.

Zrnková káva z Hondurasu v naší nabídce 

Honduras SHG EP— Je součástí výročního blendu, který jsme si nadělili ke 12. narozeninám naší pražírny. Dlouho na skladě nebude, tak neváhejte a ochutnejte!

Jak to děláme my v COFFEESPOTU

Napřed vybereme tu nejlepší zrnkovou kávu z Hondurasu. Nosem, očima a samozřejmě i chuťovými buňkami. Když káva přijede k nám, pražíme ji denně po menších dávkách a poté ji hned balíme a posíláme. Dostane se k vám tak ještě začerstva

☕️TIP: Na COFFEESPOTU vás čeká kávová cesta kolem světa. Začněte s naší honduraskou zrnkovou kávou. Pro ty, kteří milují objevování, doporučujeme indickou zrnkovou kávu, keňskou zrnkovou kávu a kolumbijskou zrnkovou kávu. A pro milovníky čokolády máme v nabídce výtečnou mléčnou a hořkou čokoládou od čokoládového mistra Janka. Ať už máte rádi balení 250 g, 500 g nebo 1 kg, u nás najdete to pravé. A k tomu všemu, při objednávce nad 1 200 Kč, vám zboží doručíme zcela zdarma.

Vždy čerstvá

Kávu pražíme každý den v malých várkách

Káva pro každého

Naši výběrovou kávu si vychutná začátečník i profi barista

Pražírna z Moravy

Už 12 let hledáme a pražíme ta nejlepší zrna z celého světa

Rychlé doručení

Čerstvě upražená káva do 2 dní na vašem stole

Doprava od 59 Kč

ZDARMA při nákupu nad 1200 Kč