NOVINKA 👉 Dlouho očekávaná 9. edice limitované 🎄 Vánoční směsi je tady ➞ Jak chutná letos
Logo
0 ks
za 0 Kč
V nákupním košíku není ani zrnko kávy. Pojďme to napravit ❤️
Chuťová závislost na naší kávě ZARUČENA 😁
Nakupte ještě za 1 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Tipy na přípravu kávy
  4. Alternativní metody přípravy kávy

Alternativní metody přípravy kávy

V dnešním přetechnizovaném světě považuje hodně spotřebitelů alternativní metody přípravy kávy za podřadné a rozhodnou se pořídit si domácí espresso kávovar. Po nějaké době porovnávání chutí ale nakonec stejně zjistí, že káva nechutná zdaleka tak dobře jako v jejich oblíbené kavárně. Profesionální pákové kávovary stojí ještě mnohonásobně více a tento rozdíl se pak promítne i v kvalitě připraveného espressa.

My jsme si postupem času ověřili, že i v domácích podmínkách lze připravit výbornou kávu. Řešením jsou „alternativní metody přípravy“, které jsou finančně dostupné a na postup jednoduché. V kombinaci s ručním mlýnkem se pak z obyčejné přípravy kávy může stát krásný rituál a chvíle odpočinku.

Alternativní příprava kávy pomocí Moka konvičky

Při domácí přípravě kávy lze využít několik metod, které se liší jak postupem přípravy, tak výslednou chutí. Pokud máte rádi opravdu silnou kávu, která by se alespoň trochu přiblížila intenzivnímu šálku espressa, můžete zkusit moka konvičku.

French press

Dalším běžným zařízením je french press, jehož výhoda spočívá v jednoduchosti a díky malým částečkám, které se dostanou do šálku, má káva plnou a hutnou chuť.

Návod:  French press: 7 kroků k chuťově dokonalé kávě

Kuželovitý trychtýř na kávu

Pokud naopak toužíte po jemné a čisté chuti, výborným pomocníkem vám bude kuželovitý trychtýř Hario V60 nebo Melita, kde káva přeteče přes papírový filtr a do šálku se tak nedostanou ani ty nejmenší mikročástice.

V posledních letech se stal populární Aeropress, který nabízí nepřeberné množství postupů a chutí. Je snadný na údržbu a výborný pro uvaření jednoho šálku.

Kromě uvedených metod existuje celá řada dalších a je pak na každém, aby si zvolil tu nejvhodnější. Pamatujte, že příprava kávy doma by měla být zábava a měla by navozovat pohodu a klidnou atmosféru.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Kávové novinky do e-mailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech a novinkách z naší pražírny kávy. Od receptů až po sezónní akce. Rozesíláme 2x za měsíc.

Jsme česká pražírna kávy

Kávu střežíme od zrnka na plantáži až k šálku lahodné kávy na vašem stole. S nejvyššími nároky hledáme pěstitele nejlepších kávových zrn. Ke každému zrnku kávy pohlížíme s respektem, který si plně zaslouží. Tak jako všichni, kteří se podíleli na tom, že může být ve vašem šálku. S citem, láskou a pečlivostí kávu pražíme a balíme. S radostí vám upraženou kávu dodáme.

Jiří Plšek

Jirka Plšek
hlavní pražič COFFEESPOT

Jiří Plšek a COFFEESPOT pražírna kávy z Moravy
Sledujte nás na Instagramu
Sledujte nás a sdílejte fotky vaší oblíbené kávy s hashtagem #prostemilujemekavu

Kontakty

Jen co kávu upražíme,
na e-mail vám odpovíme. kavaprazena@email.czcelý kontakt

Přijďte si nakoupit

Pražírna kávy

Pražírna kávy COFFEESPOT
Babice 647
68703 (Zlínský kraj)

Po - Pá: 7:30 - 18:00 hod.

více informací


Kudyznudy.cz - tipy na výlet Káva do vlastního hrnku

Copyright © 2011 - 2022 COFFEESPOT.cz - Všechna práva vyhrazena / Design od Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz