Otázky a odpovědi
Kávový slovník
Nerozumíte řeči našeho kmene?
Osvojte si správný kávový slovník.
Zastavte se u nás v pražírně kávy.
Můžete u nás ochutnat a nakoupit z kompletní nabídky káv. Rádi vám poradíme s výběrem.
COFFEESPOT
Babice 647
68703 (Zlínský kraj)
Po - Pá: 7:30 - 18:00 hod.
Díky projektu Bashasha je producent a farmář Nebso Abadega schopen exportovat a prodávat svou kávu pod svým vlastním jménem, což nebylo v Etiopii dříve možné. Nebso byl členem známého pěstitelského družstva Duromina. Díky tomuto projektu a zjednodušení dodavatelského řetězce získávají farmáři jako je Nebso v oblasti Djimma zaplaceno až o 25% více než ostatní.
Kávové třešně jsou pečlivě ručně sbírány a následně sušeny na vyvýšených postelích. Každý den se pravidelně obrací, aby se zajistilo rovnoměrné sušení.
Celý proces trvá přibližně 10 až 15 dní, než třešeň dosáhne vlhkosti 11-12%. Po uschnutí si třešně odpočinou a cestují do suchého mlýna pro přípravu na vývoz.
Kávu Etiopie Nebso Aba Dega Basasha natural můžete připravit tak, jak to máte nejraději.
Kávu ale doporučujeme připravit ALTERNATIVNÍ METODOU (např. Aeropress, French press, V60, Chemex, Moka konvička...), kdy se nejvíce rozvinou její chuťové vlastnosti.
Více hodnocení na Facebooku nebo Heurece.
„Snažíme se doslova ke každému zrnku pohlížet s respektem, který si plně zaslouží. Tak jako všichni, kteří se podíleli na tom, že může být ve vašem šálku.“
K balení používáme speciální třívrstvé obaly s jednosměrným ventilem. Oxid uhličitý, který káva přirozeně uvolňuje, tak může volně odcházet. Vzduch však dovnitř neproniká, což brání zvětrávání a předčasnému stárnutí.
V domácích podmínkách doporučujeme uložit na místo se stálou teplotou a ponechat v původním obalu, který je na uchování přímo určený. Kávová zrnka budou jako v bavlnce.
PS: Určitě ji nedávejte do ledničky, jak radily naše babičky :-)
Nerozumíte řeči našeho kmene?
Osvojte si správný kávový slovník.
Kávu střežíme od zrnka na plantáži až k šálku lahodné kávy na vašem stole. S nejvyššími nároky hledáme pěstitele nejlepších kávových zrn. Ke každému zrnku kávy pohlížíme s respektem, který si plně zaslouží. Tak jako všichni, kteří se podíleli na tom, že může být ve vašem šálku. S citem, láskou a pečlivostí kávu pražíme a balíme. S radostí vám upraženou kávu dodáme.
Jirka Plšek
hlavní pražič COFFEESPOT