Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Zrnková káva Arabica
 3. Malawi PB Sable Farms 250g

Malawi PB Sable Farms 250g

 • .
 • Čerstvě upraženo

Červené bobule, čokoláda, bylinky

Země: Malawi káva Farma: Sable Farms Oblast: Ngapani - Mangochi - jižní Malawi Nadmořská výška: 1200 m Odrůdy: SL28, Riuru 11, Catuai, Batian Chuť: ... celý popis
Dostupnost
Čerstvě upraženo, připraveno k odeslání
Velikost balení:
155 Kč
134,78 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:097
Velikost balení::250g
Popis produktu

 • Země: Malawi káva
 • Farma: Sable Farms
 • Oblast: Ngapani - Mangochi - jižní Malawi
 • Nadmořská výška: 1200 m
 • Odrůdy: SL28, Riuru 11, Catuai, Batian
 • Chuť:  Bobulovité ovoce, čokoláda, bylinky

Sable Farms - Malawi PB

zrnková káva Malawi

Skupina Sable Farms představuje dvě plantáže v jižním a východním Malawi. Východní plantáž se nazývá Chipale, ta na jihu Ngapani. Dohromady pokrývají 574 hektarů, na kterých se pěstuje káva, což z ní činí největšího producenta kávy v Malawi.

Skupina Sable Farms dává příklad ostatním farmářům

Plantáže Ngapani a Chipale ve skupině Sable Farms jdou příkladem ve výrobě kávy jak na národní, tak i na mezinárodní úrovni. V regionu se špatnou infrastrukturou, bez napojení na elektrickou síť a s nejistým přístupem k vodě jsou na plantáži Ngapani schopni pěstovat kávu s využitím zavlažování.

káva z afriky - malawi

Vybudovali také školu pro místní komunitu, a díky výnosům z prodeje kávy mohou investovat do zajištění čisté pitné vody pro zdejší komunitu a své hospodářství. Ngapani je největším zaměstnavatelem v zemědělském sektoru okresu Mangochi v Malawi. Celkově zaměstnává skupina Sable Farms 1 800 pracovníků a počet stálých zaměstnanců čítá 70 osob. 

Veškerá káva je zpracovávána mokrou cestou. Probíhá zde klasický proces s 12hodinovou fermentací. Poté je káva sušena na vyvýšených lůžkách. Sable Farms také vlastní infrastrukturu zpracovatelských zařízení pro přípravu kávy na export.

O Malawi

Stát Malawi leží ve vnitrozemí Afriky. Na východě a na jihu sousedí s Mozambikem, na západě se Zambií a na severu s Tanzanií. Jižní částí země probíhá horský masív Mulanje s říční sítí, která dodává většinu vody. Dalším významným zdrojem vody je jezero Malawi. Malawi má subtropické klima se dvěma obdobími dešťů - mezi říjnem a listopadem a květnem a červnem. Sklizeň probíhá od dubna do října, přičemž vyvrcholení sklizně se liší od regionu k regionu.

zrnková káva Malawi coffee

Produkce kávy v Malawi závisí na malé síti družstev a na pěti velkých plantážích hlavně na jihu. Z těchto pěti je Sable Farming hlavním producentem a vývozcem prané kávy Arabica. Plantáže produkují zhruba 2/3 národního ročního objemu kávy (1 500 tun).

Odhaduje se, že Malawi má 3 000 až 4000 drobných pěstitelů kávy, kteří jsou organizováni v šesti družstvech hlavně v centrálním a severním regionu. Následně je těchto šest družstev seskupeno do jednoho zastřešujícího celku: Mzuzu Coffee Planters Cooperative Union. Tento družstevní sektor produkuje mezi 350 až 450 tunami kávy ročně.

Největší výzvou pro národní kávový průmysl zůstává špatná infrastruktura a kávovníky s nízkou odolností vůči nemocem. Prosperující plantáže jako Sable Farms jsou pro tuto oblast důležitou ekonomickou silou, která je příkladem potenciálu země při výrobě kávy.

Balení a uchování kávy

Kávu denně pražíme po malých dávkách. Hned, jak je to možné, ji balíme.
Díky tomu se čerstvá dostane až na váš stůl.

K balení používáme speciální třívrstvé obaly s jednosměrným ventilem. Oxid uhličitý, který káva přirozeně uvolňuje, tak může volně odcházet. Vzduch však dovnitř neproniká, což brání zvětrávání a předčasnému stárnutí.

V domácích podmínkách doporučujeme uložit na místo se stálou teplotou a ponechat v původním obalu, který je na uchování přímo určený. Kávová zrnka budou jako v bavlnce.

Jak uchováívat zrnkovou kávu
Kávové novinky do e-mailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech a novinkách z naší pražírny kávy. Od receptů až po sezónní akce. Rozesíláme 2x za měsíc.

Jsme česká pražírna kávy

Kávu střežíme od zrnka na plantáži až k šálku lahodné kávy na vašem stole. S nejvyššími nároky hledáme pěstitele nejlepších kávových zrn. Ke každému zrnku kávy pohlížíme s respektem, který si plně zaslouží. Tak jako všichni, kteří se podíleli na tom, že může být ve vašem šálku. S citem, láskou a pečlivostí kávu pražíme a balíme. S radostí vám upraženou kávu dodáme.

Jiří Plšek

Jirka Plšek
hlavní pražič COFFEESPOT

Jiří Plšek a Coffeespot Pražírna kávy z Moravy
Sledujte nás na Instagramu
Sledujte nás a sdílejte fotky vaší oblíbené kávy s hashtagem #prostemilujemekavu

Užitečné informace

PražírnaKde ochutnat?Káva podle země původuČasté dotazyKávový slovníkRecenzeBlog
 

Kontakty

Jen co kávu upražíme,
na e-mail vám odpovíme. kavaprazena@email.czcelý kontakt

Přijďte si nakoupit

Pražírna kávy

Pražírna kávy COFFEESPOT
Babice 647
68703 (Zlínský kraj)

Po - Pá: 8:00 - 17:00 hod.

více informací


Kudyznudy.cz - tipy na výlet Káva do vlastního hrnku

Copyright © 2011 - 2019 COFFEESPOT.cz - Všechna práva vyhrazena / Design od Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz